full screen background image
Search

Gala Disco&Dance – finał wakacji nad zalewem


Wielkimi krokami zbliża się impreza muzyczna nad zalewem, czyli finał „Akcji Lato 2018” prowadzonej na obiektach MOSiR. W piątek, 31 sierpnia odbędzie się Gala Disco&Dance, a jej główną gwiazdą będzie zespół Enej. Ponadto wystąpią m.in. Playboys, Daga, Bartek EM i Non Stop.

Tradycyjnie, wakacje w Radomiu fani muzyki Disco&Dance podsumują nad zalewem na Borkach. – Postaraliśmy się, żeby każdy z sympatyków tego stylu muzyki był zadowolony i świetnie się bawił. Jestem przekonany, że to będzie wyjątkowe zakończenie tegorocznych wakacji. Na scenie zaprezentuje się m.in. młoda, dynamiczna i oryginalna DAGA. Podkreśla, że śpiewając chce robić to, co kocha, aby móc dzielić się tym z innymi. Dlatego w swoim śpiewie zawsze stara się dawać emocjonalny przekaz. Fani disco usłyszą także znane kawałki zespołów Non Stop czy człowieka orkiestry Bartka EM – zapowiedział dyrektor MOSiR-u, Robert Dębicki.

– Nikomu z lokalnych fanów nie trzeba dodatkowo przedstawiać zespołu Playboys. I chociaż wciąż jest jednym z najmłodszych ekip disco-polo w Polsce (grupa powstała w 2013 roku), może pochwalić się wieloma nagrodami. Wystarczy wspomnieć, że w 2016 roku za sprawą Związku Artystów Audio Wizualnych (ZPAV) otrzymała najcenniejsze wyróżnienia dla każdego muzyka i zespołu w postaci Platynowych i Złotych Płyt. Podwójną Platynę Playboysi otrzymali za singiel „Tylko Ty”, który w serwisie Youtube był wyświetlony 15 mln razy, Potrójną Platynę za Single „Zwariowałem” i „Fajna jest ta dziewczyna” (ponad 17 mln wyświetleń każdy) oraz Poczwórną Platynę za singiel „Wyśmienicie” w duecie z grupą Piękni i Młodzi (ponad 25 mln wyświetleń). Ogromną popularnością cieszą się także takie utwory jak „Nasza noc”, „Lejde”, „Jak to się stało”, czy „Dotykać, całować”, których na pewno nie zabraknie podczas radomskiej gali – zapewnił Robert Dębicki.

– Na finał imprezy radomskiej publice zaprezentuje się zespół rockowo – folkowy ENEJ, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Wykonuje muzykę z pogranicza folku, rocka, ska, punku. Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu. Do największych hitów zespołu należą takie piosenki jak „Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Kamień z napisem Love”. W 2015 roku zespół nagrał wraz z Donatanem i Cleo utwór „Brać” – dodał Robert Dębicki.

Parada gwiazd disco rozpocznie się 31 sierpnia o godz. 18:30. Impreza jest biletowana.

Więcej informacji na temat „Akcji Lato” jest tutaj.

KomentarzeCLOSE
CLOSE