full screen background image
Search

Park na Michałowie gotowy pod koniec sierpnia


Mieszkańcy osiedla Michałów za kilka tygodni zyskają nowe miejsce do rekreacji i wypoczynku. Powoli kończą się prace związane z budową parku między ulicami Królowej Jadwigi, Władysława Łokietka i Piastowską.

– W większości zostały już zakończone roboty drogowe. Powstały nowe oświetlone alejki i ścieżki rowerowe. W tej chwili wykonawca pracuje nad elementami małej architektury. Są już gotowe dwa nowe place zabaw. Obecnie trwa montaż urządzeń do ćwiczeń street workout. Wykonawca pracuje też przy powstającym oczku wodnym – poinformował Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Mieszkańcy Michałowa z nowego parku będą mogli korzystać już pod koniec sierpnia. Wtedy powinny się zakończyć główne prace. – Sama umowa kończy się w październiku. Jesienią rozpoczną się jeszcze nowe nasadzenia drzew, krzewów oraz łąk kwietnych i trawników, których latem się nie wykonuje. W ciągu kilku najbliższych tygodni czeka nas także montaż fontanny oraz prace przy budowie górki saneczkowej. Cieszymy się z tego, że miasto zyska kolejny teren zielony, którego projekt był szeroko konsultowany z mieszkańcami osiedla – mówił zastępca prezydenta Konrad Frysztak.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum trzech radomskich firm. Są to: Ogrody Kijewicz, Zakład Instalacji Sanitarnych i Remontowo-Budowlany, Henryk Maleta oraz Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana. Koszt budowy parku na Michałowie to nieco ponad 3 mln 600 tys. złotych.

Komentarze