full screen background image
Search

Sprężysta impreza! – Festyn retro-rowerowy


Przed nami trzecia edycja kulturalno-sportowej imprezy z bicyklem w roli głównej. W sobotę, 18 sierpnia w Starym Ogrodzie odbędzie się festyn retro-rowerowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie imprezy moc artystycznych atrakcji, a dla miłośników sportowych zmagań- 6 rajdów rowerowych. Zabawa na okrągło gwarantowana!

Festyn zaczynie się paradą z rowerami zarówno współczesnymi, jak i zabytkowymi. Uczestnicy wyruszą z placu Corazziego do Starego Ogrodu. – To trzecia edycja powrotu do historii radomskiego sportu, który miał swój początek właśnie w Starym Ogrodzie. Głównym historycznym akcentem festynu będą torowe wyścigi retro-rowerowe. Zapraszamy do udziału w imprezie zarówno miłośników kolarstwa, jak i wszystkich radomian, którzy chcą w ciekawy sposób spędzić sobotę. Zachęcamy do przebrania się w stroje retro oraz do zabrania ze sobą koców piknikowych, aby ożywić Stary Ogród nie tylko na sportowo, ale i rodzinnie. Od godziny 14:00 będzie można się zapisywać do wyścigów w poszczególnych kategoriach: bicykle, rowery przedwojenne, lata 60-te, 70-te, składaki, wyścigi dziecięce i wyścigi rowerów miejskich oraz współczesnych. Mamy zawodników z żyłką sportową, więc na pewno nie zabraknie emocji. Imprezę uświetnią także wystawy m.in. pojazdów zabytkowych – opisywał Łukasz Wykrota, założyciel Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”.

Od lewej: Marcin Kępa, Łukasz Wykrota

Organizatorami imprezy są „Resursa Obywatelska”, „Sprężyści” oraz MOSiR. – Festyn retro-rowerowy otwiera cykl imprez związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Myślę, że czeka nas 18 sierpnia świetna zabawa. Tego dnia odbędzie się sporo rajdów rowerowych, więc zachęcamy radomian do aktywnego udziału w tej imprezie. W warstwie artystycznej również czeka nas wiele atrakcji. Zaczynamy uroczystym pochodem z metą w Starym Ogrodzie. Tam przywita uczestników wydarzenia grupa wokalna. Odbędzie się również m.in. pokaz tańca hip-hop, koncert warszawskiego zespołu Vanbar, nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Na specjalne zaproszenie „Resursy” przyjedzie z Lublina grupa Retro-Dziewczyny. Panie specjalnie na okoliczność festynu zaplanowały dwa pokazy mody retro. Całą imprezę uświetnią wspaniali cykliści na zabytkowych rowerach, którzy przygotowali ekstraordynaryjne show – zapowiedział kierownik DDK „Resursy” Marcin Kępa.

Festyn retro-rowerowy z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się 18 sierpnia br. w Starym Ogrodzie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

*Program imprezy –  godz. 13:30-20:00

13.30 (Plac Corazziego) – zbiórka i przejście (przejazd) na festyn pod scenę do Starego Ogrodu
14.00 – powitanie ze sceny, słów kilka o idei imprezy, informacja o zapisach i programie
14.15 – wiązanka pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Grupy Wokalnej „Resursa”
14.45 – pokaz tańca hip-hop w wykonaniu grupy tanecznej „Resursa”
14.55 – konkursy z nagrodami na rozgrzewkę przed wyścigiem
15.00 – start wyścigu bicykli i rowerów przedwojennych
15.15 – koncert zespołu VANBAR
15. 30 – start wyścigu dziecięcego oraz składaków
15.50 – pokaz mody Retro-Dziewczyny Lublin
16.00 – koncert zespołu VANBAR (drugie wejście)
16. 30 – start wyścigu klasyków
16.40 – pokaz tańca hip-hop w wykonaniu grupy tanecznej „Resursa”
16.50 – konkursy z nagrodami
17.00 – start wyścigu rowerów miejskich i współczesnych
17.15 – pokaz mody Retro-Dziewczyny Lublin (drugie wejście)
17.30 – koncert zespołu VANBAR (trzecie wejście)

Podczas festynu czynne będzie retro-stoisko CKZiU z dawnym medycznym sprzętem, oferujące malowanie twarzy dla dzieci, a także bezpłatne masaże.

Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu, Radomskie Stowarzyszenie Retrocyklistów „Sprężyści”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Partnerzy: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, Stowarzyszenia „Droga Mleczna”.

* Godziny poszczególnych wydarzeń mogą ulec czasowemu przesunięciu.

Komentarze