full screen background image
Search

Gigaautobus na radomskich drogach


Za kilka miesięcy radomskimi jezdniami zawładnie niespotykanie duży autobus. Będzie nim przegubowy Man Lion’s City z 45 miejscami siedzącymi. Pojazd wykorzystywany do tej pory do pokazów i jazd testowych na stałe zasili tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Przegubowy MAN Lion’s City ma długość 18,75 m i 157 miejsc, w tym 45 siedzących. Jego zaletą, poza pojemnością, jest pięcioro szerokich, dwuskrzydłowych drzwi, ułatwiających sprawne wsiadanie i wysiadanie pasażerów. Pojazd jest w pełni klimatyzowany, niskopodłogowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Po bardzo dobrej opinii i odbiorze próby demonstracyjnej zarówno ze strony kierowców jak i mieszkańców naszego miasta wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji podjęliśmy decyzję o zakupie tego autobusu. Pojazd jest niespotykany, bo dłuższy od przeciętnego auta poruszającego się w ramach komunikacji miejskiej. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku na radomskie ulice wyjedzie taki gigaautobus. Pojazd będzie mógł przewieść większą liczbę osób niż te zazwyczaj używane przez nas auta przegubowe. To z kolei przełoży się na komfort jazdy na tych najbardziej obleganych liniach – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

MPK w Radomiu zdecydowało także o zakupie w tym roku sześciu fabrycznie nowych autobusów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Komentarze