full screen background image
Search

RADOMSKA NAGRODA KULTURALNA – NOMINOWANI


Jan Kutkowski, Małgorzata Ziewiecka oraz Waldemar Dolecki  zostali nominowani do Radomskiej Nagrody Kulturalnej 2018 przez Komisję Konkursową. 

Przewodniczący Komisji Konkursowej, wiceprezydent Radomia Karol Semik podkreślił, że Radomska Nagroda Kulturalna przyznawana jest twórcom, autorom lub organizatorom największych wydarzeń kulturalnych minionego roku.

Do Radomskiej Nagrody Kulturalnej zgłoszono 9 osób, z których Komisja nominowała 3.

Jan Kutkowski ( Fundacja Zagraj w Zielone): Od 2015 roku realizuje autorski projekt „Tworzyć, by pomagać”. W 2017 roku, jako prezes fundacji „Zagraj W Zielone” zorganizował po raz trzeci w Radomiu aukcję charytatywną prac artystów plastyków z Radomia, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Iłży Pionek, Kielc. Na aukcję pozyskał prace wybitnych autorów, jak Rafał Malczewski, Józef Panfil, Władysław Paciak, Karol Badyna. W sumie 33 autorów pięćdziesięciu ośmiu wystawionych prac. Aukcja przyniosła dochód na pokrycie kosztów operacji ortopedycznej pięcioletniej radomianki. Aukcji towarzyszył koncert Mieczysława Szcześniaka.

Małgorzata Ziewiecka: Organizatorka i ambasadorka wystawy „Metamorfoza W Hołdzie Beksińskiemu”. Animatorka i certyfikowany edukator kultury. W 2017 roku – jako niezależny kurator- sprowadziła do naszego miasta i promowała Ogólnopolską Wystawę Malarstwa Malarstwa „Metamorfoza W Hołdzie Beksińskiemu” , której wernisaż odbył się 20 maja 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta. Do Radomia przybyło liczne grono artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego. Na zakończenie wystawy w Radomiu odbył się panel dyskusyjny „Biznes Blisko Sztuki”.

Waldemar Dolecki: Dyrektor MOK Amfiteatr. Od dwóch lat kształtuje nowoczesny, otwarty charakter instytucji kultury. Stawia sobie za cel stworzenie miejsca otwartego dla każdego mieszkańca Radomia. Konsekwentnie stara się pokazywać, że kultura to nie tylko impresariat. W 2017 roku zaproponował nową odsłonę Dni Radomia. Ożywił przestrzenie ulicy Żeromskiego oraz Starego Ogrodu. Sztandarowym projektem w 2017 roku była  „Fosa Pełna Kultury”, wykreowana przez Waldemara Doleckiego.

 

Zwycięzcę Radomskiej Nagrody Kulturalnej  2018 poznamy 24 czerwca o 16.45,  podczas koncertu na placu Corazziego, przed Łaźnią.

 

Komentarze