full screen background image

Historyczny sukces Polaków na maratonie w Moskwie24 000 zawodników to liczba uczestników zawodów ostatniego Moscow Marathon, który odbył się w stolicy Rosji. Podczas rozegranych zmagań sportowych na dystansach maratonu i 10 km nie mogło zabraknąć Polaków. Team Kifato MK to drużyna, która najliczniej reprezentowała nasz kraj podczas rozgrywanych zawodów.

Na wyjątkowo trudnej trasie położonej malowniczo wzdłuż rzeki Moskwy i w ścisłym centrum miasta polska zawodniczka uzyskała najlepszy wynik wśród zaproszonych z zagranicy biegaczy. Karolina Waśniewska, aktualna wicemistrzyni Polski na dystansie maratońskim uzyskała czas 2:48,00 i jako 11 kobieta zameldowała się na mecie. Kolejną  reprezentantką polskiego teamu na tym królewskim dystansie była Marta Mikołajczyk-Wasiliew. Bezapelacyjnie zajęła ona 1 miejsce w kategorii K 70 z czasem 3:58,55. Jest to jeden z najlepszych wyników na świecie w tej kategorii wiekowej.

Na moskiewskim maratonie panów reprezentowali Łukasz Woźniak oraz Łukasz Więckowski. Pierwszy z nich dystans 10 km pokonał w czasie 32:43;00 i minął metę jako 14 uczestnik biegu. Natomiast Łukasz Więckowski z wynikiem 34:33 zajął wysokie 39 miejsce. W biegu na 10 km startowało ponad 12 000 uczestników. Warto dodać, że drużynę Team Kifato MK reprezentowało 13 uczestników. Była to najliczniejsza reprezentacja z 94 państw biorących udział w tym wydarzeniu sportowym.

Komentarze