full screen background image

Itaka szykuje się do lotów z lotniska w RadomiuNajwiększy w Polsce touroperator – Itaka – może jako pierwszy ogłosić loty z nowego lotniska budowanego przez PPL w Radomiu i zgarnąć premię za odwagę – czytamy na stronie internetowej logistyka.wnp.pl.

„Rozmawiamy z PPL i jesteśmy bliscy osiągnięcia porozumienia. Nie ma innej możliwości, bo wszyscy wiedzą, jaki los czeka Okręcie: to tylko kwestia czasu, kiedy czartery nie będą mogły stamtąd latać” – mówi cytowany przez czwartkowy „Puls Biznesu” wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

Gazeta informuje, że w lutym przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowe „Porty Lotnicze”, zarządu Lotniska Chopina i właściciela portu w Radomiu, spotkali się z szefami biur podróży, by przekonać ich do przeniesienia operacji z Warszawy. PPL chce, by od 2021 roku czartery nie latały ze stolicy. Alternatywą ma być radomski Sadków, w którym PPL zamierza zainwestować w pierwszym etapie 425 mln zł.

Dziennik dodaje, że PPL zapowiada wprowadzenie ograniczeń wykluczających czartery z możliwości korzystania z Lotniska Chopina i jednocześnie obiecuje lepsze warunki touroperatorowi, który jako pierwszy zdecyduje się na Radom.

Gazeta wskazuje, że niewykluczonym jest, że z tej oferty skorzysta Itaka.

Ostatnie regularne rejsy z lotniska w Radomiu odbyły się jesienią 2017 r. Od 1 stycznia 2019 r. w związku z przebudową lotnisko zostało zamknięte dla samolotów cywilnych.

Źródło: logistyka.wnp.pl.

Więcej na temat Portu Lotniczego Radom-Sadków dowiesz się tutaj.

Komentarze