Jazzgotek i Pankotek, czyli Smykofonia w „Łaźni”JAZZGOTEK I PANKOTEK W KRAINIE JAZZU to propozycja radomskiej „Łaźni”, skierowana dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Jest to jeden z wariantów Smykofonii, niezwykłego muzycznego projektu, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem zarówno małych jak i  dużych dzieci

W ramach Smykofonii co miesiąc „Łaźnia” gości dużą grupę maluchów z opiekunami. Najbliższe spotkanie będzie wyjątkowe, podkreślała Marlena Burska, pracownik „Łaźni” w Radomiu. W powszechnej opinii muzyka jazzowa adresowana jest dla dorosłych i może się podobać tylko melomanom „z górnej półki”. Wydarzenie pod hasłem JAZZGOTEK I PANKOTEK W KRAINIE JAZZU ma za zadanie udowodnić, że to specyficzne brzmienie może przypaść do gustu również i melomaluszkom.

Przekonamy wszystkich, że jest to muzyka którą trzeba poznawać od najmłodszych lat. Smykofonia przeznaczona jest dla najmłodszych dzieciaczków, od niemowlaków do pięciolatków. Projekt w założeniu przedstawia każdą muzykę. Tym razem będzie to jazz „podany” w bardzo przystępny sposób dla maluchów. Będzie i zabawa i rytm. Taniec i śpiewanie, oraz możliwość poznania instrumentów z bliska.

Jak opisywała Marlena Burska JAZZGOTEK I PANKOTEK W KRAINIE JAZZU to także wyjątkowa odsłona pod względem ilości wykonawców i właśnie instrumentów. Do tej pory Smykofonia wiązała się z muzyką klasyczną reprezentowaną przez dwóch, trzech artystów. Jazz rządzi się swoimi prawami, ale by mów w pełni oddać jego charakter, potrzebny jest cały zespół. Tym razem będzie to znacznie większa grupa muzyków. Artyści zagrają na takich instrumentach jak m.in. saksofon sopranowy i tenorowy, kontrabas, gitara basowa, czy perkusja. Całość poprowadzą utalentowane osoby zachęcając dzieci do zabawy muzyką, melodią i rytem.

Smykofonia JAZZGOTEK I PANKOTEK W KRAINIE JAZZU odbędzie się w niedzielę 18 marca o godzinie 16:30 w radomskiej „Łaźni” przy ulicy Żeromskiego 56.

Wstęp wolny.

KomentarzeCLOSE
CLOSE