Kochanowski ma „Perspektywy”



VI Liceum im. Jana Kochanowskiego w Radomiu kolejny raz znalazło się w czołówce najlepszych liceów w Polsce. W jubileuszowym XX Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 IV LO uplasowało się na 12 miejscu, zostawiając w tyle kilka-tysięcy szkół

To powód do dumy zarówno dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich, którzy mają coś wspólnego z liceum im. Kochanowskiego, mówił dyrektor placówki Romuald Lis. 12 miejsce w Polsce to ogromny sukces, zwłaszcza że Radom nie jest miastem wojewódzkim, czy silnym ośrodkiem akademickim.

W rankingu miesięcznika „Perspektywy” licea ogólnokształcące zostały ocenione na podstawie wyników matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesów szkoły w olimpiadach. Biorąc pod uwagę te wskaźniki można stworzyć miarodajny ranking, podkreślał Romuald Lis. Jedynym mankamentem są różnice w liczbie uczniów ocenianych liceów.

12 miejsce w rankingu to wysoka pozycja, ale nadal nie podium. Dyrektor Romuald Lis nie zamierza osiadać na laurach. VI LO w Radomiu to szkoła z ogromnym potencjałem, które ma szansę znaleźć się w ścisłej czołówce najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce. Nie jest to jednak proste zadanie. Główną przeszkodą jest brak możliwości współpracy z ośrodkami akademickim.

Uplasowanie się w pierwszej dwunastce w „Rankingu Liceów i Techników Miesięcznika Perspektywy 2018” to jeden z wielu sukcesów radomskiego Liceum im. Jana Kochanowskiego. W 2017 szkoła zajęła 21 miejsce pod względem jakości zdawania matury na ponad 2100 ocenianych placówek w Polsce. Kolejnym osiągnięciem w minionym roku jest zajęcie 8 miejsca w rankingu olimpijskim.

Szkoła i bez rankingu będzie funkcjonowała i szła w tym kierunku, żeby jakość edukacji była jak najlepsza. Żeby uczniowie, którzy tutaj uczęszczają dobrze się też czuli, bo to nie jest tylko sama nauka, ale i inne sprawy związane z zachowaniem, z występami artystycznymi, z poczuciem przynależności do jakiejś społeczności.

Komentarze



CLOSE
CLOSE