Kolejne czarne punkty wodne na hydrologicznej mapie Mazowsza

Sezon letni niesie ze sobą słoneczną pogodę, wysokie temperatury i chęć ochłodzenia się. Nie zawsze jednak wyborze kąpieliska towarzyszy zdrowy rozsądek

Samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z Wojewódzką Komendą Policji w Radomiu oraz Komendą Stołeczną Policji w Warszawie od lat prowadzą akcję prewencyjną, która ma zapobiegać wypadkom podczas korzystania z otwartych zbiorników wodnych. Dlatego dzikie i niebezpieczne kąpieliska oznaczono charakterystycznymi czarno-żółtymi tablicami, które mają przestrzegać przed korzystaniem z takich miejsc. Oznaczenie akwenu takim punktem oznacza zakaz kąpieli.

Niestety najczęstszą przyczyną utonięć są brawura, lekkomyślność oraz alkohol.

W tym roku na terenie Mazowsza pojawią się cztery nowe czarne punkty wodne. Łącznie po aktualizacji w województwie mazowieckim będzie sto dwadzieścia pięć miejsc oznaczonych 'Czarnymi punktami wodnymi”.

Od 2016 roku samorząd województwa mazowieckiego przekazał już ponad dwa miliony złotych na wsparcie organizacji pozarządowych w ramach otwartego konkursu ofert w obszarze 'Ratownictwo i ochrona ludności”.

 

Powyższe informacje zostały pozyskane ze strony samorządowej mazovia.pl

Komentarze