Kolejne zmagania podczas Grand Prix w siatkówce plażowej w Radomiu

Karol i Jan Ślażyńscy triumfowali w drugim turnieju Grand Prix Radomia w Siatkówce Plażowej Amatorów. W finałowym pojedynku pokonali po tie breaku dotychczasowych liderów klasyfikacji generalnej – Mariusza Janiszewskiego i Karola Janka.

Tym razem do rywalizacji na plaży Ośrodka MOSiR Borki przystąpiło dziewięć par. Ubiegłoroczni mistrzowie – Mariusz Janiszewski/Karol Janek – już w fazie grupowej trafili na duet Karol i Jan Ślażyńscy i musieli w nim uznać wyższość rywali. Ponownie spotkali się w konfrontacji decydującej o triumfie w turnieju. Partia otwarcia, wygrana przez Janiszewskiego i Janka do siedmiu, mogła sugerować, że wezmą oni rewanż za porażkę w grupie. Pasjonujące końcówki dwóch kolejnych partii padły jednak łupem teamu z Wolanowa.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się Mateusz Towarek i Paweł Szrek, którzy w finale pocieszenia zwyciężyli Eryka Domagałę i Adriana Leszko.

Kolejne turnieje Grand Prix rozegrane zostaną 12 sierpnia oraz 26 sierpnia. Początek zmagań o godz. 9.

Wyniki drugiego turnieju:
Półfinały: Domagała/Leszko – Ślażyński/Ślażyński 10:21, Towarek/Szrek – Janek/Janiszewski 8:21
Mecz o 3. miejsce: Towarek/Szrek – Domagała/Leszko 21:19
Finał: Ślażyński/Ślażyński – Janek/Janiszewski 2:1 (7:15, 15:11, 15:13)
Końcowa klasyfikacja drugiego turnieju: 1. Ślażyński/Ślażyński (po 100 pkt do rankingu indywidualnego), 2. Janek/Janiszewski (80 pkt), 3. Towarek/Szrek (60 pkt), 4. Domagała/Leszko (50 pkt), 5. Jaworski/Berent (40 pkt), 6. Kunowski/Bank (30 pkt), 7. Michalski/Stefanowski (20 pkt), 8. Jaworski/Przybylski (10 pkt).