full screen background image

Kowalik i Marek Tom Kwintet w ŁaźniKlaudia Kowalik i Marek Tom Kwintet wystąpią w radomskiej Łaźni. Koncerty odbędą się w najbliższy piątek i sobotę

Jako pierwsza wystąpi Klaudia Kowalik. Będzie to jazzowe kolędowanie. – W jej wykonaniu usłyszymy rodzime kolędy i popularne amerykańskie piosenki świąteczne w nowoczesnych aranżacjach – mówi Marcin Rusek z Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

Klaudii Kowalik na fortepianie towarzyszyć będzie Wojciech Gadaszewski.

Klaudia Kowalik – wokalistka jazzowa oraz skrzypaczka. Ukończyła Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu w klasie skrzypiec. Aktualnie studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowksiego w Katowicach oraz Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest laureatką pierwszych miejsc na festiwalach wokalnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nagrała dwie płyty z amerykańskim muzykiem/jazzmanem Stanem Breckenridge. Koncertowała w USA, Kanadzie, Francji itd.

Wojciech Gadaszewski – pianista, aranżer, student kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS w klasie fortepianu. Ukończył drugi stopień szkoły muzycznej w Radomiu, grając na tubie. Wraz z zespołem Pod Sufitem Dżungla jest laureatem radomskich muzycznych kazików (instrumenty klawiszowe). Posiada tytuł magistra w dziedzinie informatyki.

Marek Tom Kwintet zagra w sobotę

– Marek Tom Kwintet to autorski projekt leadera, gitarzysty, muzyka komponującego i aranżera wypełnią utwory należące do gatunków: fusion – jazz, funk – jazz, latin – jazz, ballada oraz swing – wyjaśnia Marcin Rusek.

Podczas koncertu w Radomiu wystąpią Marek A. Tom – gitary; Damian Czarnecki – flugelhorn; Leszek Zelga – piano; Andrzej Wartyni – gitara basowa.

Pierwszoplanową postacią koncertu będzie wybitny polski perkusista młodego pokolenia, radomianin Patryk Dobosz. Muzyk o sławie krajowej i światowej. Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Zdobywał laury na prestiżowych koncertach europejskich. Ma doświadczenie w konstruowaniu wielu projektów muzycznych.

Koncert Jazzowe kolędowanie z Klaudią Kowalik odbędzie się w piątek, 12 stycznia początek o godz. 18.

Natomiast koncert zespołu Marek Tom Kwintet w sobotę, 13 stycznia również o godz. 18.

Oba koncerty odbędą się w Łaźni przy ul. Żeromskiego. Wstęp wolny.

Komentarze