„Król rozrywki”

Podejdźcie bliżej … zapraszamy do urzekającego świata wyobraźni człowieka, który postanowił pokazać, iż samo życie może być najbardziej ekscytującym spektaklem. Oto krzepiąca opowieść o brawurowym wizjonerze, inspirowana legendą i dokonaniami P.T. Barnuma, pierwowzoru współczesnego impresario show-biznesu, który z nizin zawędrował na sam szczyt i udowodnił, że każde marzenie można przekuć w rzeczywistość. Pokazał, że nawet w najbardziej niepozornym z nas kryje się niezwykła historia, zasługująca na spektakularną oprawę. „Król rozrywki” w kinach od 29 grudnia.

Film jest reżyserskim debiutem fabularnym australijskiego filmowca, Michaela Graceya, który w duchu nieustraszonego Barnuma, wdziera się do cudownie fantastycznego świata, rozbrzmiewającego chwytliwymi piosenkami pop, pełnego efektownych układów tanecznych i składającego ukłon charyzmatycznej sztuce scenicznej, zdolnej zmieniać świat, gdzie rządzi miłość i wiara we własne siły. Gracey przeplata oryginalne piosenki laureatów Nagrody Akademii, Benj Paska i Justina Paula („La La Land”) z wszechstronnymi talentami obsady, na czele z nominowanym do Oscara Hugh Jackmanem i zabiera widzów w podróż do kolebki masowej rozrywki oraz wielkich gwiazd lat siedemdziesiątych… XIX wieku.

Chociaż P.T. Barnum żył ponad sto lat temu, według Graceya jest prekursorem naszych czasów. Reżyser uważa Barnuma za pioniera współczesnych wizjonerów i pionierów, którzy zrewolucjonizowali życie społeczne, za Steve’a Jobsa czy Jaya Z swoich czasów. Nie jest to film biograficzny, lecz raczej muzyczna fantazja, oda do marzeń. Jednak w jej sercu leży przekonanie Barnuma, iż można wzbić się ponad prozę życia i odnaleźć magię, ekscytację i radość w byciu innym i dumnym z tego faktu.

Jackman, który przez lata pracował nad przeniesieniem tej historii na ekrany kin mówi: „Stwierdzenie, iż Barnum wprowadził Amerykę do współczesności nie jest przesadą – szczególnie jeśli chodzi o ideę, iż o sukcesie człowieka powinien decydować wyłącznie talent, kreatywność i gotowość do ciężkiej pracy. Potrafił wyczarować coś z niczego, z cytryny zrobić lemoniadę. Zawsze ceniłem sobie tę cechę. Kroczył własną ścieżką i każdą przeciwność losu obracał na swoją korzyść. Ta postać uosabia wiele aspektów, do których sam w życiu aspiruję”.

„Główne przesłanie filmu brzmi, iż twoim prawdziwym bogactwem są ludzie, którymi się otaczasz i którzy cię kochają”, mówi Gracey. „Barnum jednoczył ludzi, którzy w innym wypadku prawdopodobnie przeszliby przez świat niezauważeni. A wydobywając każdego z nich z mroku, stworzył rodzinę opartą na niezachwianej lojalności. W filmie Barnum nieomal traci zarówno swoją prawdziwą jak i cyrkową rodzinę – lecz potem przyglądamy się, jak odkrywa, iż najważniejszą rzeczą, jaką może zrobić jest znów je ze sobą połączyć”

Jackmanowi partneruje czterokrotnie nominowana do Oscara Michelle Williams jako jego żona, Charity, Zac Efron jako partner Barnuma, Phillip; Zendaya w roli akrobatki występującej na trapezie, Anne Wheeler oraz Rebecca Ferguson jako szwedzka supergwiazda, Jenny Lind.

źródło: materiały prasowe

Komentarze