Fangor z przewodnikiem



W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” artystyczna oferta wbrew pozorom nie tylko dla uczniów, czyli lekcje muzealne z Wojciechem Fangorem. Najbliższe zwiedzanie wystawy z przewodnikiem odbędzie się w niedzielę, 8 lipca o godz. 16:00. To oryginalna, ambitna i inspirująca okazja, by poszerzyć horyzonty i czegoś się nauczyć. Walor zajęć podnosi industrialne otoczenie oraz możliwość bezpośredniego obcowanie ze sztuką przez wielkie „S”.

Wojciech Fangor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców na świecie. W jego dorobku znajdują się prace, które na trwałe wpisały się w historię sztuki XX wieku. To twórca wszechstronny, operujący doskonałym warsztatem, ale potrafiący śmiało przekraczać ustalone zasady i narzucone normy. – Dzieła tego artysty powalają. Fangor był co prawda pokazywany w Radomiu, ale w kilku odsłonach pojedynczych obrazów. Tegoroczna wystawa jest wyjątkowa – podkreślał zastępca dyrektora ds. artystycznych Zbigniew Belowski.

Muzealne lekcje z Wojciechem Fangorem to możliwość poznania hipnotyzującej krainy „Optycznych wibracji”. Podczas spaceru po ekspozycji zaprezentowana zostanie sylwetka artysty, którego twórczość wywarła silny wpływ na współczesną sztukę. Spotkanie będzie okazją do podróży przez historię II połowy XX wieku i zmieniające się w tym czasie prądy kulturowe i filozoficzne. Uczestnicy będą mogli porozmawiać o socrealizmie, abstrakcji, polskiej szkole plakatu czy malarstwie optycznym. Bezpośredni kontakt z dziełami artysty to także wyjątkowa okazja doświadczenia malarstwa, jako zjawiska silnie oddziaływującego na ludzkie zmysły. – Odkryte przez Fangora malarstwo bezkrawędziowe pozwoliło na osiągnięcie nowych doznań. Optyczne wibracje stały się symboliczną podstawą emocji towarzyszących nadchodzącym czasom – mówił kurator wystawy Stefan Szydłowski.

Lekcje muzealne towarzyszące ekspozycji „Wojciech Fangor. Optyczne wibracje” w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” dedykowane są młodzieży i dorosłym.

Wstęp 4 zł/osoba.

Informacja pod numerem telefonu: 513 059 450 lub: edukacja@elektrownia.art.pl

Więcej informacji na temat wystawy znajdziesz tutaj.

Komentarze