List intencyjny w sprawie lotniska podpisany

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” coraz bliżej przejęcia akcji Portu Lotniczego „Radom”. Dziś prezes PPL Mariusz Szpikowski i prezydent Radomia Radosław Witkowski podpisali dziś list intencyjny, który określa zasady współpracy i zadania stojące przed każdą ze stron

– Od początku kadencji poszukiwaliśmy stabilnego, branżowego inwestora, który wspólnie z nami rozwijałby ten projekt. Od dłuższego czasu prowadziliśmy merytoryczne rozmowy z Polskimi Portami Lotniczymi. Odbywały się one także na poziomie politycznym i tu wielkie podziękowania należą się marszałkowi Adamowi Bielanowi i posłowi Markowi Suskiemu. W efekcie mamy już podpisany list intencyjny. Kolejny krok to określenie listy niezbędnych na Sadkowie inwestycji oraz przejęcie przez PPL udziałów w spółce Port Lotniczy Radom. To ogromna szansa na rozwój społeczny i gospodarczy miasta i regionu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Ostateczne decyzje w sprawie nabycia akcji spółki radomskiego lotniska zostaną podjęte po przeprowadzeniu wszystkich analiz finansowych. Niezbędne raporty mają być gotowe do końca I kwartału bieżącego roku. – Podpisanie listu intencyjnego z Radomiem umożliwi nam wejście w kolejny etap, którym jest przeprowadzenie głębokiego due diligence spółki, zastanowienia się nad potencjalną strukturą transakcji, przeanalizowanie jej pełnego otoczenia biznesowego, finansowego i rynkowego – powiedział po podpisaniu listu prezes PPL Mariusz Szpikowski.

Prezes podkreślił, że na Mazowszu potrzebny jest drugi port, do którego możliwe byłoby przeniesienie części ruchu z Okęcia, w tym przede wszystkim lotów czarterowych i połączeń obsługiwanych przez tanie linie lotnicze. Przyznał także, że największe walory ma południowa część województwa, czyli lotnisko w Radomiu.

– Mówimy tu o zmianie z lotniska prowizorycznego w pełnowartościowe lotnisko zdolne obsłużyć w pierwszej fazie 6 milionów, a docelowo nawet 10 milionów pasażerów rocznie – dodaje Mariusz Szpikowski.

 

Przypomnijmy, od końca października z radomskiego lotniska nie ma stałych kursów samolotów pasażerskich. Jednak startują z niego samoloty biznesowe, samoloty lotnictwa lekkiego ogólnego i ruch wojskowy. Podpisanie listu intencyjnego to krok ku przywróceniu stałego ruchu w Porcie Lotniczym Radom.

 

Jak informuje serwis fly4free.pl – docelowo lotnisko w Radomiu ma być przystosowane do obsługi 10 mln pasażerów i 60 tys. operacji rocznie. Na początek radomskie lotnisko miałoby przepustowość 6 mln rocznie, później miałoby być rozbudowane.

Komentarze