Luty w Klubie Dobrego Filmu



Klub Dobrego Filmu działa w radomskiej Resursie od ponad 10 lat. W jego ramach prezentowane są niebanalne filmy w każdą środę o godz. 12:00 i 18:00. W lutowym repertuarze KDF-u tradycyjnie nie zabrakło godnych uwagi tytułów takich jak „Tajemnice Silver Lake” czy „Climax” w reżyserii Gaspara Noé.

Repertuar Klub Dobrego Filmu – luty 2019

6 II, godz. 12.00, 18.00 „Tajemnice Silver Lake”, reż. David Robert Mitchell, USA 2018 (139 min.)

Zniknięcie tajemniczej kobiety z sąsiedztwa budzi detektywa w osobie hedonistycznie nastawionego do życia Sama. Na ślad spisku (w który zamieszani są: milioner, zabójca psów i autor muzycznych hitów) bohater trafia za sprawą… zakodowanych kaset VHS, piosenek i komiksów. Inspirujący, utrzymany w poetyce kina noir obraz-refleksja nad tym, jak popkultura kształtuje nasza świadomość.

13 II, godz. 12.00, 18.00 „Z miłości do Joey”, reż. Rory Feek, USA 2016 (90 min.)

Film opowiada prawdziwą historię niesamowitej kobiety Joey Feek i jej niezwykłego życia. Mimo walki z rakiem Joey wraz z rodziną i przyjaciółmi pokazują, że nie tylko fizycznie zdrowi ludzie żyją szczęśliwie. Wzruszający, ale i zarazem bardzo krzepiący dokument.

20 II, godz. 12.00, 18.00 „Granica”, reż. Ali Abbasi, Dania/Szwecja 2018 (101 min.)

Główną bohaterką filmu jest niezwykle brzydka kobieta o imieniu Tina, która pracuje jako celniczka. Ma niesamowity dar „wywąchiwania” ludzkich emocji i zamiarów. Aż do momentu, kiedy poznaje Vore, mężczyznę dzięki któremu pozna swą prawdziwą naturę… Niezwykły, miejscami wręcz szalony i mroczny obraz, słusznie nagrodzony w Cannes.

27 II, godz. 12.00, 18.00 „Climax”, reż. Gaspar Noé, Francja 2018 (90 min.)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba przeradza się w ekstremalną, psychodeliczną podróż… Intrygująca, inspirowana poetyką filmów Lyncha i Kubricka wizja spod ręki autora głośnych obrazów „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę”.

Cena biletu: 10 PLN. Cena karnetu na pięć dowolnych seansów – 40 PLN. Karnet ważny jest przez trzy miesiące od daty jego wydania.

Słodki poczęstunek funduje Fogiel&Fogiel.

Źródło: www.resursa.radom.pl

Komentarze