full screen background image
Search

Mistrzostwa świata w zasięgu ręki! – zbiórka na rzecz radomskich tancerzy

->

Formacja CMG Radom zdobyła tytuł Mistrza Polski Formacji Tanecznych FTS w stylu latynoamerykańskim w kat. powyżej 15 roku życia. To ogromny sukces będący jednocześnie nominacją do reprezentowania naszego kraju w mistrzostwach świata, które odbędą się w Chinach w grudniu tego roku. Młodzi, utalentowani tancerze, by wziąć udział w zawodach, muszą pokryć koszty związane z m.in. z przelotem. O udział w publicznej zbiórce i pomoc finansową proszą członkowie i sympatycy CMG Radom.

– Jesteśmy aktualnymi mistrzami Polski i dzięki temu tytułowi mamy szansę wziąć udział w mistrzostwach świata w Chinach. To dla nas ogromny zaszczyt, ponieważ możemy reprezentować nasz kraj i nasze miasto. Bardzo nam zależy, by zaprezentować się jak najlepiej. Niestety taki wyjazd zwiąże się z ogromnymi kosztami. Prosimy państwa o finansowe wsparcie – mówiła Wiktoria Goździewska, tancerka „CMG”.

Grupa CMG Radom liczy 18 tancerzy i 3 trenerów, dlatego koszty związane z wyjazdem na mistrzostwa świata to wydatek rzędu 80-90 tys. zł. – Wspólnie z panem radym Wiesławem Wędzonką ustaliliśmy hasło nawiązujące zarówno do okresu kampanii wyborczych, jak i sytuacji CMG Radom: „zamiast ulotki drukować hurtowo, niech Radom tancerze rozsławią światowo”. To przekaz do wszystkich państwa startujących w wyborach, abyście wspomogli formacji CMG Radom. Bez państwa pomocy trudno będzie naszym młodych, utalentowanym tancerzom zaprezentować się na parkiecie obok najlepszych, światowych drużyn. Niestety koszty przelotu wahają się w granicach 3 tys. zł od tancerza, więc sumarycznie to kwota niebagatelna, sięgająca 80-90 tys. zł. „Siła w precyzji” to hasło naszego miasta i właśnie w tych młodych ludziach jest siła i precyzja. Większość z nich nie ma jeszcze ukończonego 17 roku życia, a są już 6-krotnymi mistrzami Polski – podkreśliła Katarzyna Sławińska reprezentująca rodziców formacji CMG Radom.

– To olbrzymi sukces radomskiej młodzieży, która ma szansę nas reprezentować w Chinach. Niestety nie wszystkich rodziców tych młodych tancerzy stać na kupno biletu, stąd pomysł o zorganizowaniu zbiórki. Zachęcam do udziału w niej ludzi dobrej woli i przede wszystkim osoby startujące w wyborach, by zamiast wydawać pieniądze na ulotki, wspomogły radomską formację – dodał radny Wiesław Wędzonka.

– Jako trener chciałbym pochwalić tych młodych ludzi za zaangażowanie, za udział w ciężkich treningach oraz za energię, którą z siebie dają. Zbliżające się mistrzostwa są dla nas bardzo ważne, dlatego liczę na państwa i z góry dziękuję za okazaną pomoc – zapewniał trener CMG Radom Cezary Gruszka.

Aby wesprzeć finansowo formację CMG Radom, należy dokonać wpłaty na konto przypisane do prowadzonej zbiórki publicznej na rzecz wyjazdu grupy na mistrzostwa świata do Chin. Numer konta dostępny będzie na stronie facebookowej formacji.

 

Komentarze