full screen background image

Podwyżka cen ciepła i apel do prezydentaKandydaci do Rady Miejskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zareagowali na podwyżki cen wody oraz ciepła w naszym mieście. Zgodnie z deklaracją prezydenta Radosława Witkowskiego, radomianie za ciepło mieli już więcej nie zapłacić. Prawda okazała się inna.

Podwyżka cen wody i ścieków

– Wody Polskie od dnia 5.07.2018 r. poinformowały, że cena za dostawę wody i odprowadzanie ścieków wynosi 10,45 zł. Nie jest prawdą, że taką decyzję podjęły Wody Polskie. Taką decyzję podjął prezes Wodociągów z porozumieniem z prezydentem miasta Radomia. Wody Polskie jedynie zaakceptowały tę podwyżkę, tak samo jak zaakceptowałyby obniżkę ceny wody. Nie można w ten sposób kreować rzeczywistości, przekłamywać i dokonywać tego typu działań – mówił Łukasz Podlewski.

Podwyżka cen ciepła

– Z dniem 15 października wchodzi nowa taryfa za dostawę ciepła w Radomiu. Dla przypomnienia, 14 września pan prezydent Radosław Witkowski zwołała konferencję, na której poformował, że żadnych podwyżek cen ciepła w naszym mieście nie będzie. Cytuję: „nowa taryfa zakłada podwyżki, a ja nie zgadzam się z tą decyzją. Zażądałem od zarządu Radpecu podjęcia wszelkich działań, które zmierzają do tego, aby ta nowa taryfa nie weszła w życie. Radomianie za ciepło nie zapłacą więcej, mieszkańcy i tak ponoszą wysokie opłaty związane z podwyżkami energii elektryczne” – przypomniał słowa prezydenta Karol Gutkowicz.

Apel do prezydenta

– Reprezentuję grupę rencistów i emerytów, którzy żyją ze skromnej emerytury. Podwyżka cen opłaty ciepła w tym roku, tym razem ok. 15% jest dla tych ludzi ogromnym obciążeniem. Nie jest prawdą, że pan prezydent nie wie, co robi Radpec. Miasto posiada 99,5% udziału w spółce akcyjnej Radpecu, dlatego apeluję o wstrzymanie podwyżki opłat za dostawę ciepła oraz przeprowadzenie audytu w firmie – zażądał Wiesław Mizerski.

Więcej na temat konferencji prezydenta Radosława Witkowskiego z 14 września br. przeczytasz tutaj.

Komentarze