full screen background image

Uroczysta msza hubertowska – darz bór!Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie. W tym roku PZŁ obchodzi swoje 95-lecie, które zbiega się ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji już w najbliższą sobotę odbędzie się uroczysta msza hubertowska będąca przyjemnością dla ducha, oka i ucha.

– Rok 2018 jest szczególny, ponieważ obchodzimy w tym czasie dwa jubileusze. Z jednej strony to 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, z drugiej my, jako Polski Związek Łowiecki świętujemy 95-lecie istnienia. Z tej okazji w najbliższą sobotę odbędzie się w radomskiej Katedrze uroczysta msza hubertowska, na którą serdecznie zapraszam myśliwych, leśników oraz całe społeczeństwo Ziemi Radomskiej. Uroczysta msza hubertowska będzie celebrowana przez księdza biskupa Henryka Tomasika oraz księży myśliwych. Mszę uświetnią poczty sztandarowe, a o oprawę muzyczną zadbają sygnaliści myśliwi – opisywał przewodniczący Komisji Kultury Zarządu Okręgowego PZŁ Hubert Ogar.

Uroczysta msza hubertowska z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się 13 października br. o godz. 11:00 w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Organizatorami wydarzenia jest Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu Komisja Kultury i Szkolenia.

Komentarze