O czym nie rozmawiamy w Powszechnym – ODWOŁANY„O czym nie rozmawiamy” w wykonaniu Wondreland Theatre i Macedońskiego Teatru Narodowego będzie można obejrzeć w Teatrze Powszechnym w Radomiu

SPEKTAKL ZOSTAŁ ODWOŁANY Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD RADOMSKIEGO TEATRU

O CZYM NIE ROZMAWIAMY

Reżyseria Nela Vitoshevikj

“Things that we don’t talk about” to projekt teatralny, który za pomocą intymnych i emocjonalnych historii dotyka unikanych i uciszanych kwestii społecznych.

Tekst spektaklu oparty jest na osobistych monologach aktorów, anonimowych historiach zebranych poprzez kwestionariusz online oraz materiałach dokumentalnych z mediów. Spektakl skupia się na głęboko zakorzenionej strukturze patriarchalnej, która od wieków kształtuje nasze społeczeństwo, wpływach religijnych, nadużyciach seksualnych, dyskryminacji oraz problemach psychologicznych, z którymi regularnie spotykają się różne osoby.

Zespół w tragikomiczny sposób krytykuje bałkańskie środowisko patriarchalne, jednocześnie wywołując dyskusję na temat konieczności zmiany społecznej. Widownię przyciągnie różnorodność osobistych wspomnień pełnych bólu, traum, strachu, lecz również szczęśliwych chwil.

Spektakl będzie można obejrzeć we wtorek, 16 listopada o godz. 18 na Dużej Scenie radomskiego teatru.

Komentarze