Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

„O czyste powietrze dbamy – ze smogiem wygramy!” – konkurs dla przedszkolaków

„O czyste powietrze dbamy – ze smogiem wygramy!” to hasło przewodnie konkursu plastycznego dla przedszkolaków. Najmłodsi mieszkańcy Mazowsza będą mieli szansę zmierzyć się z tym ważnym, proekologicznym tematem i przelać swoje pomysły na papier

To już X edycja konkursu, opisywała wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Orzełowska. Tym razem organizatorzy zwrócili uwagę na problem smogu i jego negatywnego wpływu na zdrowie i życie. – Celem konkursu jest jest uświadomienie dzieciom jak ważne jest powietrze, którym oddychamy, by także potrafiły zwrócić uwagę dorosłym. Jeżeli maluchy będą wiedziały, że nie można np. palić śmieci w piecach, wówczas przeszkodzą w tym swoim rodzicom, podkreślała Janina Orzełowska. 

Prace powinny mieć format nie mniejszy niż A2 i nie większy niż A1. Przedszkolaki mogą użyć dowolnej techniki plastycznej. Jedną pracę może wykonać maksymalnie troje dzieci. Ważne, aby dokładnie opisać rysunki najmłodszych.

Do udziału w konkursie zaproszone są wszystkie przedszkola z Mazowsza. W pierwszym etapie o wyborze najlepszej pracy decyduje dyrektor placówki. W drugim – wojewódzkim – nagrody i wyróżnienia przyznaje komisja konkursowa. Liczy się pomysłowość, zgodność tematyczna, samodzielność i estetyka wykonania. Powinno być kolorowo, kreatywnie i z pomysłem. Jak zachęcała Janina Orzełowska, na najbardziej kreatywnych uczestników czekają ciekawe nagrody.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy złożyć w terminie do 30 kwietnia bieżącego roku na adres organizatora: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2018 r.

Karta zgłoszeniowa wraz z regulaminem są dostępne na stronie www.mazovia.pl w zakładce Konkursy/Szkolenia. Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody.

Więcej informacji na temat konkursu „O czyste powietrze dbamy – ze smogiem wygramy!” dostępnych jest na stronie: www.mazovia.pl

Komentarze
Exit mobile version