Podlewski: Komfort mieszkańców warunkiem do budowy blokówUtrzymanie komfortu mieszkańców jest warunkiem do budowy bloków – powiedział w Mocnej Rozmowie Łukasz Podlewski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o nowym osiedlu mieszkaniowym, które ma powstać na Glinicach. To tam prywatny inwestor chce wybudować 12 bloków

To bloki, które mają powstać w zabudowie jednorodzinnej. Zgodzę się na ich budowę, jeśli inwestycja nie będzie kolidowała z interesami mieszkańców – stwierdził w Mocnej Rozmowie Łukasz Podlewski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radny odniósł się do planów prywatnego inwestora. Ten na Glinicach chce wybudować 12 bloków. To przedsięwzięcie, które zyskało aprobatę prezydenta Radomia oraz radnych. Na ostatniej sesji Rada Miejska przyjęła projekt uchwały w sprawie lokalizacji nowego osiedla mieszkaniowego.

12 bloków ma powstać na terenie ograniczonym ulicami Ciemną, Górną i Słowackiego, między zabudową wielorodzinną. By ta inwestycja została zrealizowana, potrzebne jest zatwierdzenie odstępstwa od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – My jako radni zgodziliśmy się na dalsze procedowanie tej inwestycji, decyzje w tej sprawie będzie wydawał prezydent Radomia – podaje przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Bloki na Glinicach zostały zaprojektowane z garażami podziemnymi. Jeśli dojdzie do budowy, powstaną w nich mieszkania o powierzchni od 35 do około 85 m kw. 

Komentarze