pgz_logo

Radom: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. ma nowego prezesa zarząduPolska Grupa Zbrojeniowa S.A. ma nowego prezesa zarządu. Został nim Błażej Wojnicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o. Na tym stanowisku zastąpił Arkadiusza Siwko.

Arkadiusz Siwko pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. od 8 grudnia 2015 roku. W poniedziałek, 13 lutego złożył rezygnację za stanowiska. Tego samego dnia Rada Nadzorcza PGZ S.A. przyjęła rezygnację i podziękowała byłemu już prezesowi, wysoko oceniając jego dotychczasową pracę. Również w poniedziałek, na stanowisko Prezesa Zarządu PGZ S.A. Rada Nadzorcza PGZ S.A. powołała Błażeja Wojnicza, Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o.

Błażej Wojnicz jest prawnikiem. W 2013 r. ukończył aplikację adwokacką. Jest absolwentem studiów doktoranckich o profilu ekonomiczno-społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w urzędach i instytucjach państwowych, m.in. w Ministerstwie Obrony Narodowej, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Agencji Mienia Wojskowego oraz Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w prywatnych przedsiębiorstwach i kancelariach prawniczych oraz w trakcie własnej praktyki adwokackiej.

Od grudnia 2015 r. do sierpnia 2016 r. pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o.. Natomiast w sierpniu 2016 r. objął funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o.

Komentarze