tunel

Radom: Radom otrzyma nagrody warte 10 tys. złotychRadom otrzyma nagrody warte 10 tys. złotych. To dzięki zwycięstwu w regionalnym etapie 8. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”. Radom w ogólnopolskim głosowaniu zajął IV miejsce i jest jednym z 16 laureatów konkursu.
Nowoczesne urządzenia AGD o wartości 10 tys. zł trafią do Radomia. Ufundowane przez organizatora (Grupę Energa) nagrody trafią do osób potrzebujących.

W ogólnopolskim etapie konkursu Radom rywalizował o głosy z 15 miastami z całej Polski, m.in. Częstochową, Kaliszem, Łomżą czy Legnicą. Ostatecznie zwycięzcą rywalizacji został Zamość, który zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

Przez prawie dwa miesiące mieszkańcy całego kraju oddawali głosy w plebiscycie miast „Świeć się z Energą”. Po ich zliczeniu najpierw wyłoniono regionalnych zwycięzców. W I etapie konkursu wśród miast z województwa mazowieckiego, zwyciężył Radom. Pokonał m.in. Warszawę, Płock, Legionowo. Następnie zwycięzcy poszczególnych województw walczyli w konkursie ogólnopolskim, w którym wygrał Zamość.

Nagrodą w plebiscycie dla 16 laureatów, jest nowoczesny sprzęt AGD o łącznej wartości 200 tys. złotych, który trafi do potrzebujących. Fundator nagród – Grupa Energa – przekaże dla każdej z 15 miejscowości lodówki, pralki, kuchenki i inne energooszczędne urządzenia o wartości 10 tys. zł. Natomiast Zamość otrzyma sprzęt AGD za 50 tys. zł.
– Cieszymy się ze zwycięstwa. Radomianie swoimi głosami pokazali, że nowa świąteczna dekoracja rzeczywiście bardzo im się podoba, a dzięki zwycięstwu w etapie regionalnym plebiscytu będziemy mogli wesprzeć trzy organizacje pomocowe: Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN, Zgromadzenie Zakonne – Klasztor Ojców Bernardynów i Stowarzyszenie „Mieszkańców z Mroza”. Każda z nich wyciąga pomocną dłoń do różnych grup osób potrzebujących wsparcia. Są to ludzie bezdomni, osoby potrzebujące pomocy terapeutycznej, a także zagrożeni wykluczeniem. – mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

W finale najwytrwalej o zwycięstwo walczyły miasta reprezentujące województwo podkarpackie, lubelskie oraz śląskie. Ostatecznie wygrał Zamość, pokonując Stalową Wolę zaledwie o 2% oddanych głosów oraz Częstochowę. Radom w głosowaniu ogólnopolskim zajął IV miejsce.

Wyniki finału Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”:
I miejsce – Zamość (33256 głosów)
II miejsce – Stalowa Wola (31991 głosów)
III miejsce – Częstochowa (4911 głosów)

Kolejne miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji zajęły: Radom, Łomża, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Nysa, Braniewo, Wejherowo, Połczyn-Zdrój, Inowrocław, Rzgów, Starachowice, Bobowa.

Fot. swiecsie.wp.pl

Komentarze