full screen background image
Search

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny na Mazowszu

->

W całym kraju od piątku do niedzieli (15-17 marca br.) zostanie przeprowadzona kampania „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. To akcja, w ramach której oferty turystyczne zostają obniżone o 50%. Celem kampanii jest zachęcenie rodaków do odkrywania piękna Polski w korzystnych cenach również poza sezonem wakacyjnym. – Sprawdziliśmy jakie miejsca w woj. mazowieckim są najczęściej odwiedzane przez podróżujących. Na początek zacznijmy od statystyk: liczba zapytań o nocleg w województwie w 2018 roku wynosiła ponad 50 tysięcy, to wzrost o 13% w porównaniu do roku 2017 – mówi specjalista ds. marketingu i PR Kamila Miciuła z portalu nocowanie.pl.

„Weekend za pół ceny”

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to kampania przeprowadzana dwa razy do roku, której organizatorami są Ministerstwo Sportu i Rekreacji oraz Polska Organizacja Turystyczna. Założenie akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” jest proste. Jak nazwa sugeruje klienci, którzy w określonych dniach wybiorą się muzeów, parków rozrywki, restauracji czy też zechcą zatrzymać się w hotelu, mogą liczyć na zniżki, nawet 50%, w stosunku do wysokości standardowego cennika obowiązującego każdego innego dnia. Przed podjęciem szczegółowych planów weekendowych, można upewnić się, które obiekty proponują usługi w niższych cenach. Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl.

Najbliższa akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” odbędzie się w dniach 15-17 marca br. W kampanii tradycyjnie bierze udział Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Województwo mazowieckie ma wiele do zaoferowania turystom

Województwo mazowieckie to największe pod względem powierzchni i liczby ludności województwo w Polsce. Region ten przyciąga również wielu turystów z Polski oraz zagranicy. – Sprawdziliśmy jakie miejsca w mazowieckim są najczęściej odwiedzane przez podróżujących. Na początek zacznijmy od statystyk: liczba zapytań o nocleg w województwie w 2018 roku wynosiła ponad 50 tysięcy, to wzrost o 13% w porównaniu do roku 2017 – mówi specjalista ds. marketingu i PR Kamila Miciuła z portalu nocowanie.pl.

Co przyciąga turystów w te rejony?

Mazowsze to nie tylko gospodarka, inwestycje i szansa na rozwój kariery zawodowej. Region ma również wiele do zaoferowania turystom, każdy znajdzie tu coś dla siebie. – Większość ludzi zapytana o to, z czym kojarzy im się Mazowsze, z pewnością wskaże stolicę. Tymczasem to bardzo rozległa i zróżnicowana kraina historyczna. Turyści eksplorują region głównie podczas krótkich weekendowych wycieczek. Rozwojowi branży turystycznej z pewnością sprzyja dobra siatka połączeń, wysoki poziom usług noclegowych i gastronomicznych, a także łatwy dostęp do wielu atrakcji. Oferta turystyczna województwa jest bardzo bogata, a region można odkrywać na wiele sposobów – podkreśla Kamila Miciuła z portalu nocowanie.pl.

Top 10 w mazowieckim

– Najpopularniejszym miastem województwa jest oczywiście stolica. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w Warszawie w 2018 roku stanowiły ponad 83% zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazł się Płock (6% zapytań), a trójkę zamyka Radom (2%). Turyści pytali również o Białobrzegi, Otwock i Piaseczno. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w mazowieckim znalazły się także Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Grodzisk i Nowy Dwór.

Głównie stolica

Jak wynika ze statystyk, średnia długość noclegu w województwie wynosi 4 noce, w Warszawie średnia cena noclegu to ok. 61 zł za osobę. Płock turyści odwiedzają średnio na 3 noce, a średnia cena noclegów kształtuje się w okolicach 51 zł. Pobyty w Radomiu to ok. 5 noclegów, a średnia cena to 34 zł. Oczywiście cena zależy od wielu czynników jak kategoria obiektu, udogodnienia dla turystów oraz termin. W województwie mazowieckim najczęściej występującą kategorią obiektów noclegowych są kwatery i pokoje oraz hotele i apartamenty – opisuje Kamila Miciuła z portalu nocowanie.pl.

Dane pochodzą z Portalu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2018 w porównaniu do analogicznego okresu 2017.

Komentarze