Prawo – nowy kierunek na WSH

Prawo cywilne, administracyjne czy karne, do tego warsztaty czy praca w laboratorium kryminalistycznym – to tylko niektóre przedmioty jakich będą się uczyli studenci, którzy wybiorą prawo, nowy kierunek w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu

– Studenci zapoznają się z poszczególnymi dyscyplinami prawa. Po ukończeniu studiów będą mogli pracować w wielu instytucjach, które wymagają wiedzy prawnej, m.in. prokuraturze, bankach, kancelariach notarialnych czy firmach ubezpieczeniowych – mówi Elżbieta Kielska, rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

Podczas studiów będą wykładane m.in. przedmioty: podstawy prawoznawstwa, logika prawnicza, prawo konstytucyjne, karne, administracyjne, cywilne, postępowanie administracyjne i sądowo-administracyjne, prawo karne procesowe, postępowanie cywilne, doktryny polityczno-prawne, prawo pracy indywidualne oraz zbiorowe i ubezpieczeń społecznych, finansowe i finansów publicznych, międzynarodowe publiczne i prywatne, prawo Unii Europejskiej, prawo gospodarcze publiczne, rzymskie, handlowe, o adwokaturze, radcach prawnych i notariacie, o ustroju sądów powszechnych i prokuraturze.

Absolwenci, po zdaniu odpowiednich egzaminów, będą przygotowani do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych: adwokackiej, radcowskiej, referendarskiej, sędziowskiej, notarialnej, prokuratorskiej, komorniczej.

Studenci oprócz teorii, również będą mieli zajęcia praktyczne

– Studenci będą uczestniczyli w wielu warsztatach. Wezmą udział w symulacyjnej rozprawie sądowej po różnych stronach, jako obrońcy i oskarżyciele. Będą się również uczyli umiejętności miękkich, takich jak samoorganizacja czy umiejętność pracy w zespole, logicznego myślenia czy komunikacji – tłumaczy Elżbieta Kielska.

W szkole funkcjonuje laboratorium kryminalistyczne, w którym żacy mogą uczyć się jak działa wariograf, badać ślady i próbki pobrane z miejsca zbrodni. Zostanie również zakupiony symulator miejsca zbrodni, wirtualne miejsce zbrodni, za pomocą którego studenci będą się mogli uczyć zabezpieczania śladów i dowodów na miejscu popełnienia przestępstwa.

Po ukończeniu studiów absolwenci będą potrafili korzystać z wiedzy w pracy zawodowej z zachowaniem zasad etycznych. Zdobędą praktyczne umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz porozumiewania się w procesie podejmowania decyzji prawnych, a także występowania w roli negocjatora albo mediatora w sytuacjach, w których obowiązujące prawo wskazuje mediację jako zalecany sposób rozstrzygania sporów prawnych.

Chętni do studiowania prawa na WSH będą mogli to zrobić już od najbliższego roku akademickiego, czyli 2018/2019.

Komentarze