Przejście na ul. Warszawskiej przebudowane

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Parkowej. Została tam zamontowana wzbudzana sygnalizacja świetlna. Łatwiej jest wyjechać na ul. Warszawską sprzed nowych budynków sądu. Bezpieczniej jest również dla pieszych, a zwłaszcza dla dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej.

– To przejście dla pieszych było do tej pory jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Radomiu. Na przestrzeni kilku lat doszło tu do wielu nieszczęśliwych zdarzeń, w tym również do wypadku z ofiarą śmiertelną. Nie mogliśmy przejść obok tego problemu obojętnie, stąd decyzja o przebudowie przejścia. To kolejna sygnalizacja, która mam nadzieję będzie zwiększała bezpieczeństwo mieszkańców – zaznacza wiceprezydent Radomia, Konrad Frysztak.

-Wierzę, że sygnalizacja, która jest przy najnowocześniejszym budynku sądu, przy parku, Amfiteatrze, będzie zwiększała bezpieczeństwo, ale również poprawi płynność wyjeżdżających sprzed sądu z ul. Parkowej w ul. Warszawską – dodaje wiceprezydent.

Bliskie sąsiedztwo szkoły przy ulicy Warszawskiej było jednym z argumentów, dla którego podjęto decyzję o przebudowie tego przejścia dla pieszych. – Priorytetową i nadrzędną sprawą było bezpieczeństwo dzieci, najmłodszych użytkowników drogi, którzy chodzą do pobliskich szkół. Niejednokrotnie zgłaszali się do mnie rodzice z osiedla Oboziska i XV-lecia z prośbą o wybudowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej – mówi radna Marta Michalska-Wilk.

W ramach modernizacji przejścia u zbiegu ulic Warszawskiej i Parkowej powstała wzbudzana sygnalizacja świetlna. Został też poszerzony istniejący przejazd rowerowy. W ciągu kilku najbliższych dni przy przejściu zostaną zamontowane podpórki dla rowerzystów oczekujących na zmianę świateł.

      

Modernizacja przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Warszawskiej i Parkowej kosztowała 182 tys. zł.

To jest czternasta sygnalizacja świetlna, która powstała od początku 2015 roku. Powstały m.in. sygnalizacje na ul. Wierzbickiej, Beliny Prażmowskiego, Na te inwestycje miasto w ciągu ostatnich kilku lat wydało ponad milion 800 tys. zł.

Wkrótce zostanie także przebudowane skrzyżowanie ulic Wernera-Mireckiego-Szarych Szeregów. Oferenci mogą składać swoje propozycje do MZDiK.

Opracowywana jest także dokumentacja projektowa na sygnalizację na ul. Mieszka I na wysokości Królowej Jadwigi i Brzustowskiej.

Komentarze