Radomianie: NIE dla rozbiórki Fabryki Broni

Radomskie organizacje sprzeciwiają się wyburzeniu Fabryki Broni. Domagają się rewitalizacji dawnego „Łucznika” i sprawdzenia działań Agencji Rozwoju Przemysłu

Fabryka Broni powinna być zrewitalizowana, a nie wyburzona – uważają radomianie należący do 9 lokalnych organizacji. Chodzi o dawną siedzibę zakładu „Łucznik” mieszczącą się przy ulicy 1905 roku. Budynek miał zostać gruntownie zmodernizowany stając się nowoczesnym centrum biurowo-usługowym, ale inwestor – Agencja Rozwoju Przemysłu zadecydowała, że obiekt powstanie od podstaw – mówi Jarosław Kowali ze Stowarzyszenia Radomski Samorząd Obywatelski.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2020/11/05.11.20-Jaroslaw-Kowalik.mp3?_=1

Agencja Rozwoju Przemysłu zadecydowała o rozbiórce budynku z powodu złego stanu technicznego obiektu. Miały o tym świadczyć ujawnione podczas inspekcji zanieczyszczenia chemiczne. Zdaniem ARP efektywniejszym rozwiązaniem będzie jego rozbiórka i wybudowanie nowego biurowca, ale radomskie organizacje nie zgadzają się z tą argumentacją. Chodzi o bezcenną wartość historyczną obiektu – tłumaczy Kowalik.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2020/11/05.11.20-Jaroslaw-Kowalik-2.mp3?_=2

Zrzeszeni w organizacjach radomianie ws. wyburzenia Fabryki Broni zwrócili się do rządu. W piśmie zaapelowali o przywrócenie decyzji co do rewitalizacji dawnego „Łucznika” i wszczęcie rządowej kontroli działań Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu „Fabryka”. Pismo zostało skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Gowina i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, miasto mimo zmiany koncepcji Agencji Rozwoju Przemysłu poparło budowę nowego centrum biurowo-usługowego przy ulicy 1905 roku. To inwestycja, która ma przynieść blisko 2 tys. miejsc pracy.

Komentarze