full screen background image

Reaktywacja szkół branżowychSzkoły branżowe w regionie będą współpracowały z radomskimi firmami – to efekt zmian w kształceniu zawodowym, które wdraża Ministerstwo Edukacji Narodowej. MEN chce dopasować nowy system szkolnictwa zawodowego do potrzeb nowoczesnej gospodarki i sprawić, by nauka w zawodówkach była skuteczniejsza

Szkoły branżowe przejdą zmiany. Ministerstwo Edukacji Narodowej chce poprawić jakość kształcenia zawodowego i odbudować prestiż zawodówek, które w ostatnich latach zostały wyparte przez licea ogólnokształcące. W celu popularyzacji szkół branżowych w regionie MEN organizuje konferencje naukowe, podczas których przedstawiane są nowe założenia programowe – mówi Aurelia Michałowska, Kurator Oświaty.

Współpracę szkół branżowych z regionalnymi firmami umożliwia kształcenie dualne. To dwuczęściowy model obejmujący zajęcia teoretyczne w szkole i parataktyczne u pracodawcy – mówi Bogusław Fidelus z Kuratorium Oświaty.

Konferencja naukowa dotycząca szkół branżowych w regionie odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu.

Radomska „budowlanka” podpisała także lit intencyjny z pracodawcą, u którego uczniowie będą zdobywać doświadczenie zawodowe.

Komentarze