full screen background image

Rejs po rekord – półmetekTo już półmetek dla 12-osobowej załogi seniorów z Radomia, którzy płyną po Rekord Wieku Uczestników Rejsu. Rozpoczęta w sobotę wyprawa przebiega zgodnie z planem. Żeglarze przebyli już ok. 150 mil morskich i są w bardzo dobrej formie. Załodze sprzyja także pogoda, która nad Bałykiem bywa kapryśna

Najstarszy uczestnik rejsu ma 88 lat, a suma wieku załogi to 904 lata. Żeglarze płyną 12-kojowym jachtem z Kołobrzegu na duńską wyspę Bornholm, mówi Zygmunt Kędzierski, 79-letni kapitan jachtu.

Rekord zostanie ustanowiony, jeśli załoga szczęśliwie wróci z 7-dniowego rejsu w najbliższą sobotę. – Żeglarze dotarli z Kołobrzegu na Bornholm szybciej niż planowali. By wykorzystać nadprogramowy czas popłynęli na wycieczkę do Szwecji. Załodze do tej pory nie przytrafiło się nic niespodziewanego. Wszyscy są zdrowi i zadowoleni. Pogoda sprzyja żeglowaniu. Wiatr jest umiarkowany, a temperatura wysoka, co nad Bałtykiem nie zdarza się często – opisuje Bartłomiej Kędzierski, syn kapitana jachtu.

Więcej na temat rekordowego rejsu radomskich seniorów dowiesz się tutaj.

Komentarze