Roztańczony Radom w Fosie Pełnej Kultury

W najbliższy weekend (29 i 30 lipca) Amfiteatr zaprasza na kolejną odsłonę Fosy Pełnej Kultury. Tym razem tematem będzie Roztańczony Radom pełen folkowych, i nie tylko folkowych, wrażeń.

W sobotę m.in. będzie można nauczyć się robienia zdjęć komórką pod okiem radomskiego fotografa -Szymona Wykroty a także obejrzeć jego najlepsze zdjęcia i posłuchać o nich.

Natomiast w niedzielę ludowo-folkowa potańcówka. Zagrają: Frument Project, Niewte na Oklep oraz Kapela Bursów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Fosy Pełnej Kultury jest wolny.

Program imprezy

29.07 – sobota w godz. 14-23

13.55
Otwarcie Fosy

14.00
Zrób selfie! – warsztaty robienia zdjęć komórką – prowadzenie Szymon „Fotak” Wykrota
Będzie można nauczyć się robić selfie telefonem komórkowym z fotografem i fotoreporterem Szymonem „Fotakiem” Wykrotą.

Poznacie podstawy kompozycji, pobawicie się perspektywą. Dowiecie się sporo o historii selfie i sposobach jego robienia. Fotak podpowie, jak zrobić dobre, ciekawe zdjęcie zarówno „z ręki”, jak i przy pomocy samowyzwalacza.

16.00
Foty „Fotaka” Wykroty – pokaz zdjęć
Pokaz najlepszych zdjęć Szymona. „Fotak” ubarwi go swoimi anegdotami.

19.00
Dobranocka – retro-bajki z kliszy

Pamiętacie ze swojej młodości bajki na kliszy, rzucane na ścianę projektorem ANIA? Czy nasze dzieci znają ten niezwykły klimat? Przyjdźcie ze swoimi dziećmi do dawnej garderoby gwiazd „Pod 13″ w Amfiteatrze i przenieście się w świat wspomnień.

20.00
Teatr Pijana Sypialnia – Wodewil warszawski widowisko + nauka tańca

Niezwykłe widowisko teatralno-muzyczne „Wodewil warszawski” w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia i razem z aktorami spróbujemy swoich sił w tańcu i aktorstwie.

30.07 – niedziela
Folkfest, czyli zabawa z folkiem

12.00
Otwarcie Fosy

12.05
Ubieram kiecę i lecę! – warsztaty ozdabiania ubrań motywami ludowymi – prowadzi Marta Maciejczyk

Kultura tradycyjna pełna jest niezwykle pięknych motywów ludowych, np. roślinnych i zwierzęcych. Na warsztatach będzie można samemu ozdobić koszulki i torby płócienne i zabrać je do domu. Nie trzeba zabierać swoich ubrań. Na przybyłych będą czekały koszulki damskie i męskie w różnych kolorach i rozmiarach.

14.00
Raz na ludowo – warsztaty śpiewu – prowadzenie Antoni Beksiak

Warsztat dla śpiewających, grających, zainteresowanych muzyką tradycyjną i muzyką elektroniczną. Poznacie unikalne cechy muzyki tradycyjnej, dalekie od naszych przyzwyczajeń, a zarazem znajdziecie w niej nieoczekiwane znajome dźwięki. Dowiecie się jak komputeryzować mazurka, żeby pozostał mazurkiem. „Trójjedyna choreia” spod Radomia i spod Gostynia. Będziecie wspólne tworzyli muzykę z udziałem komputera, głosu, ruchu.

16.00
Wdrażanie w hulanie – warsztaty tańca – prowadzenie Piotr Zgorzelski

Celem warsztatów będzie nauka i opanowanie w stopniu podstawowym tańców o rytmach oberkowych i elementów z nimi związanych takich jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym (przynajmniej w dwóch kierunkach, jeśli się uda to i w czterech), improwizowanie oraz używanie różnego rodzaju ozdobników. W warsztatach wykorzystane zostaną Mazurki i Oberki z Kurpi, Mazowsza, Radomszczyzny i Podkarpacia, Owijoki z Sieradzkiego, Chłopy z Kieleckiego oraz Równe z Wielkopolski.

19.00
Kapela Bursów, Niewte na Oklep – potańcówka

Na finał dnia potańcówka, do której grać będą: Frument Project, Niewte na Oklep i Kapela Bursów z Guzu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny.

Komentarze