Radomski Szpital Specjalistyczny odwołał się do ministra zdrowia od decyzji wojewody mazowieckiego. Chodzi o wprowadzenie od 22 lutego hybrydowego modelu pracy i sprzeczności co do funkcjonowania oddziału ortopedyczno-urazowego
Brak konsensusu między miejską lecznicą a wojewodą mazowieckim. Chodzi o wprowadzenie hybrydowego trybu pracy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Niezgodności dotyczą oddziału ortopedyczno-urazowego. To m.in. tam zdaniem wojewody powinni być przyjmowani niecovidowi pacjenci, ale zarząd lecznicy nie zgadzając się z tą decyzją, odwołał się do ministra zdrowia – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny w naszym mieście za służbę zdrowia.
Przypomnijmy, Radomski Szpital Specjalistyczny zaproponował, aby covidowy profil miały oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, obserwacyjno-zakaźny, chirurgii ogólnej, dziecięcy, chirurgii naczyniowej, urologiczny, ortopedyczno-urazowy, a także wydzielona część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Reszta oddziałów przyjmowałaby pacjentów niecovidowych. Wojewoda mazowiecki przystał na te warunki poza SOR-em i oddziałem ortopedyczno-urazowym.
Przypomnijmy, zgodnie z zaleceniem wojewody od 22 lutego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym miałaby się zmniejszyć liczba covidowych łóżek na rzecz pacjentów niezakażonych koronawirusem z ok. 230 do 137.