SARSA w Radomiu!Sarsa wystąpi w piątek, 3 listopada w Radomiu. Koncert w Strefie G2 przy ul. Przemysłowej 20 rozpocznie się o godz. 20:00.

Sarsa to kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Teledyski do jej twórczości mają ponad 100 milionów odtworzeń! Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic..To tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie. Dziennikarze muzyczni uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Została okrzyknięta największym i najbardziej osobliwym debiutem ostatnich lat. Sarsa jest cenioną songwriter’ką – sukcesy odnosi nie tylko ze swoimi utworami, ale również z radiowymi hitami, które tworzy dla innych polskich artystów!

SARSA wraca w zupełnie nowej odsłonie! Wciąż budzi wielkie zainteresowanie oraz niezmiennie, zarówno wizerunkowo jak i muzycznie, wyróżnia się na polskim rynku muzycznym!

Sarsa była weteranką programów wokalnych: X Factor, Must be the Music i wreszcie Voice of Poland. Dała się poznać jako ekscentryczna i zupełnie niedająca się sklasyfikować artystka.

W 2015 roku Sarsa zadebiutowała w radiach mainstreamowych z utworem ,,Naucz mnie”, który łączy w sobie korzenie alternatywne artystki ze szlachetnym popem – tym samym Sarsa wspięła się na szczyty list przebojów. Dodatkowo teledysk do utworu w ciągu miesiąca uzyskał ponad 6 milionów odtworzeń i stał się najczęściej udostępnianym klipem w Polsce. Utwór „Naucz Mnie” zdobył Diamentową Płytę, wyróżnienie Cyfrowa Piosenka Roku oraz Radiowy Przebój Roku!

Album „Zapomnij Mi” po niespełna roku po debiucie uzyskał status „Platynowej Płyty”!

Sarsa zdobyła SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Kolejne single Sarsy z płyty „Zapomnij mi” również pokryły się złotem oraz platyną!

Teraz, w 2017 powraca z drugim solowym albumem. Płytę „Pióropusze” jako pierwsza promowała piosenka „Bronię się”. Nad jej brzmieniem Sarsa pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym swoje utwory nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigalem. W kompozycji Sarsa łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur.

Tytuł nowego albumu jest metaforą emocji, osobistych przeżyć i doświadczeń artystki, które towarzyszyły jej podczas pracy nad nowymi piosenkami.

Każdy człowiek ma w sobie paletę barw, emocji, reakcji, wrażeń. W efekcie każdy utwór, jak pióro z pióropusza, ma swój kolor, swoje znaczenie, porusza inne struny wrażliwości człowieka” – tłumaczy Sarsa.

„Volta” to drugi singiel promujący album „Pióropusze”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej najnowszej komedii Juliusza Machulskiego o tym samym tytule.

– Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Chcę by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych – tłumaczy Sarsa.

źródło: sarsa.com.pl

Komentarze