Śledztwo ws. RCS-u przedłużoneŚledztwo w sprawie Radomskiego Centrum Sportu przedłużone. Nowy termin jego zakończenia to 22 stycznia przyszłego roku

Prokuratura Okręgowa w Radomiu przedłużyła śledztwo w sprawie RCS-u. Postępowanie prowadzone jest pod kątem popełnienia przestępstwa zgłoszonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sprawa dotyczy okoliczności związanych z przetargiem na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Jak poinformowała prokurator Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu – postępowanie zostało przedłużone do 22 stycznia przyszłego roku. To po ty, by MOSiR mógł uzupełnić dokumentację, o którą wnioskował prokurator. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zakłócenia przetargu publicznego miejska spółka złożyła w grudniu ubiegłego roku.

Przypomnijmy, śledztwo w sprawie RCS zostało wszczęte, bo MOSiR miał wątpliwości co do rzetelności wyłonionego w przetargu wykonawcy oraz drugiej firmy, która pojawiła się już po ogłoszeniu wyników przetargu. Jak dodaje Galas – prokuratura nie postawiła jeszcze zarzutów, ale 22 stycznia 2021 roku to realny termin zakończenia tego postępowania. 

Sprawa dotyczy warszawskiego konsorcjum firm, które nie podpisało umowy na dokończenie budowy RCS-u mimo wygrania przetargu. Firma poinformowała, że decyzję podjęła wskutek przeciągającej się procedury odwoławczej od przetargu i braku możliwości skorzystania z wybranych przez siebie podwykonawców.

KomentarzeCLOSE
CLOSE