Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

Sukcesy widać po sąsiedzku – konkurs dla sołectw

Ruszyła druga już edycja konkursu „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 lipca bieżącego roku. Pula nagród w konkursie wynosi 15 tys. zł brutto.

Na Mazowszu jest 7335 sołectw. Te najbardziej dynamiczne w rozwoju mogą zostać nagrodzone.  – Mazowieccy sołtysi wiele razy pokazywali, że potrafią wykazać się dużą aktywnością na rzecz mieszkańców. Podejmują się licznych inicjatyw. Wdrażają w swoich gminach innowacyjne rozwiązania, sięgają po środki z funduszu sołeckiego i po środki unijne. To właśnie do nich skierowany jest ten konkurs. Zapraszam do udziału – mówił marszałek Adam Struzik.

Każda gmina może zgłosić tylko jedno sołectwo do konkursu. Wydarzenia, inicjatywy, inwestycje, które rozwinęły sołectwo trzeba będzie przedstawić w formie dokumentów: tekstów w kronice, sprawozdań, bądź relacji w mediach, czy zdjęć. W pierwszej edycji konkursu nagrodzono sołectwa Jarzębia Łąka (gmina Tłuszcz), Wolica (gmina Radzymin), Rumoka (gmina Lipowiec Kościelny), Dzięgielewo (gmina Gozdowo) oraz Równe (gmina Strachówka).

Zgłoszenia pisemne wraz z dodatkowymi dokumentami na dowolnym nośniku należy wysłać lub dostarczyć osobiście w terminie do 27 lipca 2018 roku na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03 – 469 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Konkurs dla sołectw”. Komisja konkursowa dokona oceny nadesłanych zgłoszeń i przyzna nagrody do 30 listopada 2018 r.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.mazowieckie.ksow.pl.

Komentarze
Exit mobile version