Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

Suski: projekt podziału Mazowsza prawie gotowy

Ma trafić do Sejmu jeszcze w listopadzie – mowa o projekcie uchwały podziału Mazowsza. Jak poinformował w Mocnej Rozmowie Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości – trwają właśnie ostatnie przygotowania do wniesienia tego projektu do Sejmu

Trwają ostatnie prace nad projektem podziału Mazowsza. Jak poinformował w Mocnej Rozmowie poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski – projekt ustawy w tej sprawie może trafić do Sejmu jeszcze w listopadzie. Dopracowywane są właśnie szczegóły w tym podział funduszy. Nowe województwo objęłoby obecną Warszawę oraz przylegające do niej powiaty. Pozostała część tworzyłaby województwo mazowieckie ze stolicą w Radomiu.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2020/11/20.11.20-Marek-Suski.mp3?_=1

Poseł Marek Suski odpowiada za projekt podziału Mazowsza. Optuje za Radomiem jako siedzibą województwa mazowieckiego, ale nie zgadza się z radomskimi radnymi Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o koncepcję lokalizacji w naszym mieście najważniejszych urzędów: marszałka, wojewody i sejmiku. Zdaniem Suskiego to pomysł, który nie zyska aprobaty wśród mieszkańców i włodarzy innych mazowieckich miast.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2020/11/20.11.20-Marek-Suski-2.mp3?_=2

Przypomnijmy, województwo mazowieckie obecnie jest podzielone na dwie jednostki statystyczne – Warszawę z obszarem metropolitalnym i region poza metropolitalny.

Komentarze
Exit mobile version