full screen background image
Search

Światowy Dzień Sztuki: spotkanie z pionierem polskiego muralu

->

Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczość i Galeria zaprasza na spotkanie z artystą Rafałem Roskowińskim. Wydarzenie organizowane jest z okazji Światowego Dnia Sztuki przypadającego w poniedziałek, 15 kwietnia. – Rafał Roskowiński to radomianin, dzięki któremu narodził się w Polsce street art – podkreśla Karol Suwała z RKŚTiG Łaźnia. 

Rafał Roskowiński to artysta urodzony w Radomiu, pionier i legenda polskiego muralu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, doktor sztuk pięknych, malarz akwarelowych obrazów i wielkoformatowych murali o tematyce patriotycznej. Jego postawę twórczą napędza przekonanie, że naród nie znający swojej historii i nie rozumiejący jej, skazany jest na upadek.

– Podczas obchodów 1000-lecia Miasta Gdańsk, w 1997 roku, Rafał Roskowiński zorganizował Międzynarodowy Festiwal Malarstwa Monumentalnego, w wyniku którego powstało 10 realizacji malarskich na ścianach budynków mieszkalnych osiedla Zaspa w Gdańsku. Roskowiński jest także założycielem Gdańskiej Szkoły Muralu, platformy, która zapoczątkowała w Polsce zainteresowanie muralem na wielką skalę i stworzyła miejsce do dyskusji, doskonalenia warsztatu oraz integracji środowiska – opisuje Karol Suwała z „Łaźni”.

Wydarzenie Światowy Dzień Sztuki. Spotkanie z artystą Rafałem Roskowińskim odbędzie się 15 kwietnia br. o godz. 18.00 w „Łaźnii”, ul. Żeromskiego 56.

Wstęp wolny.

Spotkanie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Komentarze