Ulica Szydłowiecka gotowa w czerwcu4 mln zł na ulicę Szydłowiecką – takie dofinansowanie z budżetu Mazowsza otrzyma miasto na przebudowę ponad 1,5-kilometrowej drogi pomiędzy ulicami Kielecką a Starokrakowską. Prace przy tej drodze trwają od prawie roku i mają zakończyć się w czerwcu przyszłego roku

Przebudowa ulicy Szydłowieckiej ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku – poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski, który podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji z budżetu Mazowsza. Modernizacja Szydłowieckiej obejmuje także budowę ścieżki rowerowej i chodników. Po nowej jezdni będą też kursowały miejskie autobusy – mówi Witkowski.

Przebudowa ulicy Szydłowieckiej to inwestycja o wartości 8 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel ponad 1 mln 200 tys. zł z budżetu państwa oraz 4 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego Mazowsza. Jak dodaje wicemarszałek Rafał Rajkowski – ulica Szydłowiecka odgrywa istotną rolę w zapewnieniu spójności sieci dróg publicznych w południowo-zachodniej części miasta. Droga stanowi wlot na drogę krajową nr 7, a także połączenie z obwodnicą zachodnią Radomia.

Przypomnijmy, prace związane z modernizacją ulicy Szydłowieckiej rozpoczęły się w lutym tego roku. Do tej pory powstała m.in. nowa, asfaltowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, chodnik oraz dwie zatoki przystankowe i jedna parkingowa pomiędzy ulicami Nadrzeczną a Czajkowskiego.

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE