full screen background image

Utrudnia w ruchu na SłowackiegoMiejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z kolejnymi etapami robót wodociągowych (inwestycja Wodociągów Miejskich), od dnia 27 maja 2019 roku (poniedziałek) aż do odwołania będą występowały utrudnienia w ruchu na odcinku ulicy Słowackiego na Glinicach.

– Roboty wodociągowe obejmą fragment ulicy Słowackiego od ulicy Gromadzkiej do placu Matki Bożej Fatimskiej (po stronie południowo-zachodniej, czyli w kierunku ronda). W pierwszym etapie jezdnia będzie zwężona z prawej strony (zamknięty zostanie również odcinek pasa rowerowego), natomiast ruch pojazdów w stronę ronda będzie tam odbywał się tymczasowym pasem wyznaczonym żółtymi liniami w miejscu dotychczasowej powierzchni wyłączonej z ruchu. Po zakończeniu tej części zadania rozpocznie się etap drugi, polegający na zamknięciu lewego pasa wlotowego na rondo (od wysokości ulicy Czeremchowej do przejazdu rowerowego). Ruch będzie wtedy odbywał się wyłącznie prawym skrajnym pasem – opisuje rzecznik prasowy MZDiK Dawid Puton.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Inwestorem robót na Glinicach jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Źródło: MZDiK

Komentarze