full screen background image
Search

Wystawa autoportretów uzdolnionych licealistów


Zespół Szkół plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu organizuje VI Ogólnopolskie Biennale Autoportretu – wystawę prac uzdolnionych licealistów

Pomysłodawcą i organizatorem tego Biennale jest Jan Andrzej Jasiński, mówił Janusz Popławski, Prezes Radomskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Jasiński i Popławski to duet, który w Radomiu zorganizował pięć edycji Ogólnopolskiego Triennale Autoportretu.

To była naprawdę duża impreza. Uczestniczyło w niej ponad 500 artystów z różnych regionów Polski z tych najważniejszych miejsc i środowisk artystycznych. Bardzo się cieszę, że Jan Andrzej Jasiński kultywuje idee konterfektu autoportretu.

Praca tego artystycznego duetu nie poszła na marne. Zbliżająca się wystawa jest na to dowodem. Tym razem jednak formuła Biennale jest trochę inna – swoje autoportrety zaprezentują uczniowie liceów plastycznych z całej Polski.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 15 grudnia o godzinie 12:00 w galerii Szkoły Plastycznej przy alei Grzecznarowskiego 13 w Radomiu.

KomentarzeCLOSE
CLOSE