Zamiany w radomskiej oświacie kandydata PSL

Kandydat PSL na prezydenta naszego miasta, Adam Duszyk- doktor nauk humanistycznych oraz wieloletni nauczyciel, przedstawił dziś panel wyborczy dotyczący zmian w radomskiej oświacie. Na liście nowatorskich pomysłów reformy edukacji w naszym mieście znalazły się mobilna aplikacja na telefon dla uczniów i rodziców oraz Radomska Karta Nauczyciela.

– Rozpocznę od motta: „Na oddechu dzieci idących do szkoły opiera się nasz świat”. Musimy o tym pamiętać, że edukacja w życiu naszego miasta jest bardzo ważna. Pracuję w szkole od 22 lat i od początku lat 90-tych na polskiej szkole permanentnie się eksperymentuje. Likwidacja gimnazjów oraz podstawy programowe cofają polską oświatę z powrotem w wiek XIX. W tym wszystkim, co najgorsze, nie myśli się to o dzieciach. Szkoły ponownie zostały zbiurokratyzowane, a oświata sięga absurdów – mówił Adam Duszyk.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2018/09/Duszyk-Oświata.mp3?_=1

Zmiany w radomskiej oświacie – pomysły Adama Duszyka, kandydata na Prezydenta Miasta Radomia Polskiego Stronnictwa Ludowego

Na dzisiaj

1) PRZEPROWADZIĆ DZIECI I RODZICÓW PRZEZ MEANDRY REFORMY OŚWIATY Z JAK NAJMNIEJSZYMI STRATAMI

Proponuję debatę z nauczycielami i rodzicami na temat funkcjonowania radomskich szkół. Trzeba wsłuchać się w ich głosy i realnie pomóc w rozwiązywaniu ich problemów.

2) DARMOWE PRZEJAZDY DO SZKÓŁ

3) CIEPŁY POSIŁEK DLA KAŻDEGO UCZNIA

4) OGRANICZENIE LICZEBNOŚCI KLAS

5) APLIKACJA MOBILNA NA TELEFON DLA UCZNIÓW I RODZICÓW Z INFORMACJAMI O OFERCIE RADOMSKICH SZKÓŁ

6) KLASY DWUJĘZYCZNE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Na jutro

7) e – TORNISTER

e – Tornister to zintegrowana platforma edukacyjna, zastępująca tradycyjne podręczniki i ćwiczenia w szkole. Multimedialny tablet zawiera również lektury, encyklopedie oraz narzędzia, wspierające proces edukacji i rozwoju osobistego. Uczeń, zamiast przynosić ciężkie książki, korzysta z lekkiego tabletu. Jego plecak jest dzięki temu bardzo lekki. Nauczyciel ma dostęp do materiałów dydaktycznych oraz dodatkowych zasobów przydatnych dla przygotowania lekcji. e – Tornister jest zawsze z uczniem. W szkole, w domu, w czasie wolnym – edukacyjny tablet daje swobodę dostępu do treści edukacyjnych oraz Internetu. Nauka może być kontynuowana w dowolnym momencie.

8) RADOMSKA KARTA NAUCZYCIELA

Warszawskie szkoły próbują podbierać naszemu miastu najlepszych nauczycieli. Musimy stworzyć jakiś system zachęty do pracy w tym zawodzie i pozostawania w Radomiu. Nauczyciele zarabiają tak mało, że miasto powinno o nich zadbać przynajmniej w taki sposób. Basen, siłownia, teatr, kina i muzea byłyby dostępne dla radomskich nauczycieli za złotówkę za okazaniem specjalnej karty. Resztę refundowałoby miasto.

9) WPROWADZENIE ELEMENTÓW SYSTEMU SKANDYNAWSKIEGO

Należy zintegrować pracę: przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich oraz Uniwersytetu. Uczeń realizujący projekt edukacyjny lub naukowy musi mieć dostęp do wszystkich instytucji oświatowych, które mamy w Radomiu.

10) POWOŁANIE PRZY WYDZIALE EDUKACJI CENTRUM POMOCY ZAKŁADANIA PRZY SZKOŁACH FUNDACJI I STOWARZYSZEŃ

11) EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE BUDYNKÓW SZKOLNYCH W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH

Czego nie wolno nam zepsuć i co należy pochwalić?

12) DUALNE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

Jest to pionierski projekt w skali całej Polski, który został wdrożony z inicjatywy radomskich przedsiębiorców przy wsparciu władz miejskich i funkcjonuje perfekcyjnie. Uczniowie radomskich szkół zawodowych zdobywają praktykę pod okiem doświadczonych instruktorów w nowoczesnych zakładach przemysłowych naszego miasta. Chwała im za to.

13) MARKA VI LO IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU

W ostatnim rankingu „Perspektyw”, który zebrał dane z 20 lat. VI LO im. Jana Kochanowskiego zajmuje 10. miejsce w Polsce na 2186 liceów ogólnokształcących. Jest to prawdziwa perła w koronie Radomia. Takiej szkoły nie ma np. Poznań, Lublin, Białystok i wiele innych większych od Radomia miast. Ta szkoła jest najlepszym ambasadorem Radomia.

Komentarze