80% strajkujących nauczycieli w Radomiu – aktualizacja

W porównaniu do poprzedniego dnia, ilości strajkujących osób w Radomiu, są bardzo do siebie zbliżone – poinformował wiceprezydent Karol Semik. Miejskie instytucje kultury i sportu udostępniają dla dzieci swoje obiekty, z których będzie można korzystać za darmo. W środę pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych.

W całej Polsce w poniedziałek, 8 kwietnia o godzinie 8 rano rozpoczął się strajk nauczycieli oraz pracowników administracji w placówkach oświatowych. Radomscy nauczyciele aktywnie włączyli się w protest prowadzony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. – W przedszkolach strajkuje dziś 80 procent nauczycieli, w szkołach podstawowych – 89%, w liceach i zespołach szkół – 71%, natomiast w szkołach zawodowych – 85% – mówił wiceprezydent.

W środę pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych, które najprawdopodobniej się odbędą. – Dyrektorzy monitorują sytuacje i przekazują swoje raporty do OKE i kuratorium oświaty. To są instytucje odpowiedzialne za przeprowadzanie egzaminów. Pracownicy wydziału edukacji mogą znaleźć się w zespołach nadzorujących egzaminy. Najtrudniej będzie przeprowadzić egzamin piątkowy z języka obcego, gdyż są tam zadania z odtwarzaniem tekstu, więc musi być zapewniona dobra akustyka – dodał wiceprezydent Karol Semik.

Na czas trwania strajku, miejskie instytucje oferują darmowe zajęcia dla uczniów. Mowa tu m.in. o domach kultury (Borki i Idalin), Kuźni Artystycznej, filiach bibliotek, basenach (Delfin i Orka), kortach, boisku (Narutowicza) czy Muzeum Polskich Rowerów. Praktycznie wszędzie obowiązują jednak zapisy. Szczegółowe informacje na stronach: mosir.radom.pl oraz radom.pl.

Źródło: radom24.pl

Statystyka drugiego dnia strajku w radomskich placówkach oświatowych wg. danych z godziny 14.00:

Przedszkola – strajkowało 88 proc. nauczycieli i 24 proc. pracowników administracji i obsługi. W chwili najwyższej frekwencji w przedszkolach przebywało 134 dzieci.
Szkoły podstawowe – strajkowało 84 proc. nauczycieli i 13 proc. pracowników administracji i obsługi. W chwili najwyższej frekwencji w szkołach przebywało 304 uczniów.
Licea i Zespoły Szkół – strajkowało 75 proc. nauczycieli i 18 proc. pracowników administracji i obsługi. W chwili najwyższej frekwencji w szkołach przebywało 178 uczniów.
Szkoły zawodowe – strajkowało 80 proc. nauczycieli i 6 proc. pracowników administracji i obsługi. W chwili najwyższej frekwencji w przedszkolach przebywało 107 uczniów.

Komentarze