Będą e-usługi w UM i placówkach kultury

Będzie wirtualne biuro obsługi mieszkańca i elektroniczne zapisy do kilku placówek kultury w Radomiu. To wszystko dzięki e-usługom, które zostaną uruchomione do końca lutego przyszłego roku.

Urząd Miejski właśnie rozstrzygnął przetarg na wdrożenie e-usług. Wygrało je konsorcjum firm Sputnik Software z Poznania oraz S&T Services Polska z Warszawy. Dzięki e-usługom radomianie będą mogli załatwić wiele urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

– To projekt, który ma zagwarantowane unijne dofinansowanie. Teraz wchodzimy już w etap realizacji. Naszym celem jest wprowadzanie jak najnowocześniejszych usług. Jestem przekonany, że skorzystają na tym przede wszystkim sami interesanci, którzy w wielu sprawach nie będą już musieli przychodzić do urzędu. Szybko i sprawnie będą mogli załatwić je przez internet – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2017/05/zawodnik.mp3?_=1

Na przetarg ogłoszony przez Urząd Miejski wpłynęło pięć ofert. Zwycięzca zaproponował najniższą cenę wynoszącą 2 mln 890 tys. złotych. Przy ocenie ofert brano również pod uwagę warunki serwisu, liczbę osób wyznaczonych do realizacji zamówienia oraz efektywność energetyczną wykorzystywanych urządzeń.

Wykonawca ma wdrożyć odpowiednie systemy informatyczne oraz uruchomić e-usługi do końca lutego przyszłego roku.

– Powstanie wirtualne biuro obsługi mieszkańca. Każdy mieszkaniec będzie mógł na indywidualnym koncie sprawdzać swoje zobowiązania wobec gminy i drogą elektroniczną opłacać np. podatek od nieruchomości, od środków transportu lub płacić za odbiór odpadów. Bez wychodzenia z domu będzie też można składać deklaracje, wnioski i oświadczenia – tłumaczy sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2017/05/czajkowski.mp3?_=2

Za pośrednictwem systemu będą także prowadzone zapisy na zajęcia w domach kultury: „Idalin”, „Borki”, „Amfiteatr” oraz w „Łaźni”.

Projekt „Nowoczesne e-usługi dla mieszkańców Radomia” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który pokryje 80 procent kosztów.

Komentarze