Rodzinne spotkania z Henrym Moorem – warsztaty plastyczne w CRP

„Orońskie spotkania z Henrym Moorem” to warsztaty organizowane przez Centrum Rzeźby Polskiej w ramach regularnie odbywających się w placówce niedzielnych „Spotkań ze sztuką”. Warsztaty dedykowane są dzieciom wraz z opiekunami, a zajęcia poprzez interaktywną zabawę mają na celu przybliżyć wątki zarówno związane z wystawą, jak i sztuką współczesną. Najbliższe „Spotkanie z Henrym Moorem” odbędzie się w niedzielę, 4 sierpnia. W związku z popularnością warsztatów obowiązują wcześniejsze zapisy.

– Warsztaty mają charakter rodzinnego spotkania, skierowane są do dzieci z opiekunami i cieszą się ogromnym powodzeniem. W ramach spotkań staramy się przybliżyć dzieciom sztukę współczesną oraz wątki pokazywane na wystawie poprzez teorię przekazywaną w przystępny sposób, zabawę oraz rozmaite aktywności – opisywała Małgorzata Karkosz, specjalistka ds. edukacji w CRP. – Dzieci świetnie reagują na abstrakcję, są na nią otwarte, a spotkanie z monumentalnymi rzeźbami to dla małego odbiorcy ogromne przeżycie. Uczestnicy podczas warsztatów rozwijają swoją wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. Tworzą własne rzeźby, plakaty i tak jak Henry Moor, starają się zbliżyć do natury m.in. poszukując leśnych skarbów w Orońsku. Jednym słowem jest szał – skwitowała Małgorzata Karkosz.

– Do udziału w warsztatach zachęcamy zarówno mieszkańców Orońska, jak okolicznych miejscowości. Mile widziane są dzieci, co warto podkreślić – nie tylko uzdolnione plastycznie. Oczywiście zapraszamy także młodych artystów, ale ideą warsztatów nie jest szlifowanie talentów, lecz stworzenie warunków do spędzenia przez całe rodziny miłego, niedzielnego popołudnia w otoczeniu sztuki i pięknej przyrody orońskiego parku – dodała specjalistka ds. edukacji w CRP Weronika Elertowska.

Rodzinne warsztaty plastyczne odbywają się zawsze w niedzielę w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku przy ul. Topolowej 1.

Początek zajęć o godz. 13.30. Czas trwania: 90 min.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prowadzone są zapisy na zajęcia pod adresem: warsztaty@rzezba-oronsko.pl zawsze do piątku do godz. 15.00.

Koszt warsztatów w cenie biletu wstępu do muzeum.

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod numerem telefonu 48 618 40 27 w.19

Więcej informacji na temat wystawy „Moc Natury – Henry Moore w Polsce” znajdziesz tutaj.

Harmonogram „Orońskich spotkań z Henrym Moorem”

5.08. – Dzikie rzeźby
Zwiedzanie: Totemy były niegdyś symbolami łączności człowieka z przyrodą. W trakcie zwiedzania poszukamy rzeźb Moore’a, które kojarzą się z tymi magicznymi formami. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać własny zwierzęcy lub roślinny symbol.
Warsztaty: Rzeźbienie wybranego symbolu w masie papierowej na kartonowych pudłach – tworzenie wspólnego totemu.

19.08. – Jedna forma – wiele kreacji
Zwiedzanie: Jedną z technik powielania rzeźb są odlewy wykorzystujące gipsowe formy. Wielu artystów korzysta z oryginalnego uformowania, aby stworzyć nowe dzieło, które może różnić się materiałem czy fakturą. Zobaczymy jak powstają formy i w jaki sposób można je ponownie użyć.
Warsztaty: Wyklejanie form gipsowych gliną w celu stworzenia własnego dzieła sztuki.

23.09 – Abstrakcja – nie tylko rzeźba
Zwiedzanie: Przypomnijmy sobie co wiemy na temat abstrakcji… Czy jej przejawy można odnaleźć także w malarstwie, fotografii lub rysunku?
Warsztaty: Malowanie kompozycji geometrycznych w eksperymentalnej technice.

Komentarze