Więcej milionerów w RadomiuMamy coraz więcej milionerów, więcej też trafi z odliczenia 1 procenta podatku do Organizacji Pożytku Publicznego. Łącznie 351 osób, które złożyły swoje PITy za rok 2020 w I i II Urzędzie Skarbowym wykazało dochód powyżej jednego miliona złotych

W porównaniu do roku 2019 przybyło ich 42 (czterdzieści dwie). Największą kwotę, jaką wykazał podatnik II Urzędu Skarbowego, było 24 miliony złotych. – W porównaniu do ubiegłego roku podatnicy przekazali większą o 300 tysięcy złotych kwotę na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego – informuje Aneta Kargulewicz z referatu wsparcia w II Urzędzie Skarbowym.

– Największa darowizna, jaka została przekazana w deklaracji złożonej w naszym urzędzie w ramach odliczenia 1 procenta podatku, wyniosła ponad 54 tysiące złotych – mówi Ewa Szczepanik ekspert skarbowy I Urzędu Skarbowego w Radomiu.

Z danych „skarbówek” wynika także, że radomianie chętnie rozliczają się przez internet. Z ponad 175 tysięcy zeznań podatkowych 90 procent zostało złożonych właśnie tą drogą.

Komentarze