PASSION, INSPIRATION, MOTIVATION – konferencja motywacyjna

Przed nami druga edycja konferencji motywacyjnej PIM – PASSION, INSPIRATION, MOTIVATION. Tym razem myślą przewodnią wydarzenia będą media i nowe technologie w służbie edukacji i biznesu. Prelekcje w ramach PIM odbędą się 16 i 17 listopada. Organizatorem konferencji jest American Corner Radom. 

– Nasza impreza skierowana jest przede wszystkim to edukatorów, studentów oraz uczniów szkół średnich, ale także do wszystkich pasjonatów edukacji, samorozwoju i osób, którym bliska jest tematyka mediów oraz nowych technologii – tłumaczy Karolina Adamczyk, koornydnator AmC Radom.

PIM – PASSION, INSPIRATION, MOTIVATION to szereg spotkań z mówcami, którzy inspirują, motywują do działania i zarażają pozytywną energią. Formuła konferencji jest zbliżona do schematu wystąpień TED talks. W tym roku mamy dla Was 9 prelegentów = 9 max. 20 minutowych prezentacji opartych na zasadach storytellingu plus ofertę specjalną dla nauczycieli: dodatkowy warsztat poświęcony edukacji medialnej: „Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów” – film i media w edukacji – wstęp. Prowadzenie: Anna Równy – dodaje Karolina Adamczyk.

Wejścia na konferencję

Darmowe wejściówki na wydarzenie do odbioru w siedzibie American Corner Radom , ul. Traugutta 31/33 w godzinach pracy placówki.
Istnieje możliwość uzyskania osobnych biletów na piątek i na sobotę.

W przypadku nauczycieli istnienie również możliwość rezerwowania miejsc dla swoich uczniów. Z uwagi na to, że palcówka dysponuje ograniczoną przestrzenią, a impreza skierowana jest także do szerszej publiczności, AmC Radom prosi o zgłaszanie max. 20 osobowych grup reprezentujących daną szkołę na piątek i max. 30 osobowych grup na sobotę.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-17 listopada br. w budynku partnera American Corner Radom – Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

Rezerwacja miejsc na konferencję

Zainteresowanych opiekunów grup AmC Radom prosi o przesłanie e-maila na adres: library.acradom@gmail.com wpisując w tytule PIM – PASSION INSPIRATION MOTIVATION. W treści wiadomości należy podać nazwę szkoły, ilość uczniów, datę (piątek czy sobota; istnieje możliwość rezerwacji miejsc na dwa dni) oraz kontakt do opiekuna. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

– Otrzymają Państwo od nas e-mailowe potwierdzenie rezerwacji oraz dalsze szczegółowe info.o wydarzeniu. Zachęcamy by wśród uczestników znaleźli się uczniowie/studenci, których interesuje motyw przewodni konferencji bądź tematy związane z samorozwojem i pedagogiką. Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmujemy do 13 listopada bądź do wyczerpania ilości miejsc przewidzianych dla szkół. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wyłącznie drogą e-mailową – mówi Karolina Adamczyk.

Warsztaty dla edukatorów

– Dodatkowo, niniejszym otwieramy nabór na darmowe certyfikowane warsztaty dla nauczycieli poświęcone edukacji medialnej, które odbędą się w piątek w godz.14:30 – 15:30 także w Elektrowni. Piątkowym spotkaniem rozpoczniemy cykl szkoleń poświęconych edukacji medialnej, które będą odbywały się w American Corner Radom na przestrzeni najbliższych miesięcy. Zainteresowanych edukatorów prosimy o przesłanie osobnego zgłoszenia drogą e-mailową na adres: library.acradom@gmail.com w tytule wpisując: WARSZTATY DLA EDUKATORÓW. W treści wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko, tel.kontaktowy, reprezentowaną instytucję oraz krótką notkę wyjaśniającą dlaczego chcą Państwo wziąć udział w warsztacie. Wszyscy z Państwa, którzy zostaną przyjęci na listę, otrzymają od nas e-mailowe potwierdzenie uczestnictwa. Ilość miejsc ograniczona – podsumowuje Karolina Adamczyk.

HARMONOGRAM  KONFERENCJI

16.11.2018 (piątek)
Sala kinowa:
1. 10:00 – 10: 30 – Oficjalne otwarcie, keynote speaker Ambasada USA
2. 10:30 – 10:50 – Krzysztof Łyżwiński, Stowarzyszenie Budujemy Przystań:
„ Mówić bez słów. Nowe technologie w służbie komunikacji alternatywnej.”
3. 10:50 – 11:10 – dr Marek Mieńkowski, wykładowca, przedsiębiorca: “Biznes 4.0. w edukacji – zagrożenia i szanse. ”
4. 11:10 – 11:30 – Jarosław Basaj, edukator, autor projektu Filmowy Radom: “3xM – Młodzi Mają Media – Nowoczesna edukacja medialna w szkole. – najlepsze praktyki”
5. 11:30 – 12:00 – Q&A – panel dyskusyjny prelegentów z publicznością
12:00 – 12:20 – przerwa kawowa
1. 12:20 – 12:40 – Joanna Stachurska- Ruszkowska, dziennikarka Radia Radom „Myślenie krytyczne. Etyka i rzetelność w zawodzie dziennikarza.”
2. 12:40 – 13:10 -Irmina Małek – Przepiórka, Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu – –„ Media a profilaktyka w XXI wieku.”
3. 13:10 – 13:30 – Angelika Chrapkiewicz – Gądek, podróżniczka, autorka, mówczyni motywacyjna: „Niemożliwe zmień w możliwe. Sięgnij po impuls do poszukiwań swojej drogi”
4. 13:20 – 13:40 – Q&A – panel dyskusyjny prelegentów z publicznością
Sala warsztatowa:
*14: 30 – 15:30 – Warsztaty dla nauczycieli: „Rola edukacji medialnej na różnych etapach rozwoju” – wprowadzenie (max 25 os.).
Prowadzenie: Anna Równy, edukatorka medialna.

17.11.2018 (sobota)
Sala kinowa:
1. 11:00 – 11:10 – Oficjalne otwarcie, cz.II
2. 11:10 – 11:30 – Sonia Śledź, dziennikarka sportowa, prezenterka TV: „Dziennikarstwo sportowe. Edukacja medialna na przykładzie tworzenia wizerunku młodego piłkarza”.
3. 11:30 – 11:50 – Anna Słopiecka, przedsiębiorca, założycielka firmy Noble Brand: „Jak budować swoją markę osobistą skutecznie, nowocześnie i wytrwale w oparciu o media spolecznościowe i nie tylko. Historia firmy Noble Brand”
11:50 – 12: 10 – przerwa kawowa
4. 12: 10 – 12:30 – Marcin Wesołowski „Wojażer”, podróżnik, bloger: „Podróże i technologie – tandem wart miliardy”.
5. 12:30 – 13:00 – Q&A – panel dyskusyjny prelegentów z publiczności

* „Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów” – film i media w edukacji

Chińskie przysłowie „Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów” przekłada się na myślenie o efektywności współczesnej edukacji filmowej i medialnej. Warsztat będzie teoretyczno-praktyczną próbą stworzenia wytycznych, w jaki sposób realizować założenia edukacji filmowej i medialnej. Zastanowimy się, jakie czynności dydaktyczne, oparte zarówno na edukacji poprzez film (problematyka wychowawcza, wartości poznawcze) i edukacji dla filmu (technika i specyfika sztuki animacji lalkowej), można podjąć z najmłodszymi. Zaprezentujemy metody i narzędzia sprzyjające pracy z szeroko pojętym mediami. Przedstawimy wnioski z badań psychologów dotyczące zakresu percepcji i koncentracji uczniów. Opowiemy o kompetencjach, które rozwijają się u uczniów oglądających filmy i funkcjonujących w przestrzeni medialnej. Tematyka warsztatu wpisuje się w założenia tegorocznej polityki oświatowej państwa (kompetencje cyfrowe, kreatywność i innowacyjność).

Prowadzenie: Anna Równy – doktorantka w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG, nauczyciel konsultant MSCDN, trenerka edukacji filmowej PISF, trenerka edukacji medialnej, koordynatorka merytoryczna NHEF, liderka Filmoteki Szkolnej, wiceprzewodnicząca Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, członkini grupy SUPERBELFRZY RP, autorka scenariuszy metodycznych i publikacji o tematyce filmoznawczej i nowomedialnej, współautorka podręcznika do języka polskiego „Ponad słowami”.

Źródło: American Corner Radom

 

Komentarze