Zbliżenia – Gra zaklinacza – D. Carrisi

„Gra zaklinacza”, niespodzianka dla fanów Krzysztofa Daukszewicza, Bookujemy Radom, konkurs literacki na fraszkę, o tym dziś w magazynie literackim Zbliżenia

„Gra zaklinacza” Donato Carrisi została wydana w lutym 2021 roku przez wydawnictwo Albatros.

 

Z okładki:

Dziesięć lat po premierze bestsellerowego „Zaklinacza” Donato Carrisi powraca z nową przerażającą zagadką…

Podobno zło jest banalne. Ale o przeciwniku, z którym przyjdzie się zmierzyć Mili Vasquez można powiedzieć wszystko, lecz na pewno nie to, że jest banalny.

O zmierzchu na posterunku policji odzywa się dzwonek telefonu. Przerażona kobieta z farmy na odludziu błaga o pomoc. Kiedy z dużym opóźnieniem na miejsce przyjeżdża policja, ilość krwi nie pozostawia wątpliwości, że doszło do rzezi, choć zwłoki czteroosobowej rodziny zniknęły. Wydarzyło się tu coś niepokojącego, coś strasznego, czego śledczy nie rozumieją.

Tylko jedna osoba może odkryć, jaka wiadomość kryje się za aktem zła, którego dopuścił się nieznany sprawca. Ale Mila Vasquez porzuciła pracę agentki i nie jest gotowa wracać do strefy mroku… Nie wie jednak, że Enigma, jak podejrzanego nazwały media, zaplanował wciągnięcie jej w diaboliczną grę, w której stawką jest nie tylko życie obcych ludzi, ale kogoś znacznie jej bliższego…

Śledztwo przynosi kolejne odkrycia, zło zmienia formy i przekracza granice światów – rzeczywistego i wirtualnego, w którym można dawać ujście najgorszym instynktom… bezkarnie, ale pozostawiając za sobą nieusuwalne ślady.

Wszystko jest częścią gry, która dopiero się rozpoczyna.

A ten, kto ją zaplanował, zawsze jest o jeden krok z przodu.

 

Dziękuję wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

 

Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem

Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem dzisiaj o godz. 20 na facebooku wydawnictwa Prószyński i spółka. Spotkanie z okazji premiery książki Meneliki nowe. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Ci, którzy nie zdążą jej wysłuchać dzisiaj, później będą mogli ją obejrzeć na kanale You Tube Big Book Cafe.

O książce „Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska”:

Nowa książka cenionego satyryka Krzysztofa Daukszewicza, komentatora popularnego telewizyjnego programu „Szkło kontaktowe”, to nasza rzeczywistość podpatrzona i celnie skomentowana przez smakoszy win regionalnych. Czasem złośliwie, czasem dobrodusznie, ale zawsze dowcipnie i szczerze. Bo jak mówi Sasza Żejmo z kabaretu Jurki: „Tylko trzy rzeczy nie potrafią kłamać: dzieci, leginsy i… MENELE!”.

Krzysztof Daukszewicz tak przedstawia swoją książkę: „Wina Tuska wyziera z każdego zakątka naszej rzeczywistości – obojętne, czy jest to rzeczywistość namacalna czy alternatywna, bo jak twierdzi rzecznik Białego Domu, taka też istnieje.

Jeżeli chodzi o logikę białoruską, to jest to myślenie zaskakujące, czego dowodem może być wypowiedź prezydenta Łukaszenki sprzed kilkunastu lat. Na pytanie, co zamierza zrobić z opozycjonistą głodującym przeciwko tyranii, odpowiedział ze szczerym uśmiechem na nieszczerej twarzy, że Białoruś jest wolnym krajem, gdzie nikt nikogo nie zmusza do jedzenia.
Przykładem najlepiej udowadniającym, że logika białoruska u nas istnieje, jest wypowiedź senatora Jana Marii Jackowskiego w sprawie łysych opon w samochodzie prezydenta Dudy: Były na stanie, więc je założono. Gdyby PO się ich pozbyła, toby ich nie było”.

Jednak przykładów jest w tej książce dużo więcej! A także satyrycznych rysunków Pawła Kryńskiego.

O autorze:
Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) – satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy bardzo szybko zdobył popularność. Z Januszem Gajosem współtworzył kabaret „Hotel Nitz”, od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie „Pod Egidą”. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe”.

 

Bookujemy Radom

W najbliższą sobotę i niedzielę Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w grze miejskiej Bookujemy Radom.

W dniach 8-9 maja na radomian będzie czekać łącznie 40 książek, ukrytych w przestrzeni miejskiej.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będą mogli zdobyć jedną z dwudziestu nowości wydawniczych. Jak do nich trafić? Trzeba rozwiązać krótką zagadkę wskazującą lokalizację ukrytej książki.

Zagadki zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu (Facebook i Instagram) w sobotę i niedzielę, punktualnie o godz. 12.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu.

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki na Fraszkę o Statuetkę Jana Kochanowskiego

Cel konkursu:
– propagowanie fraszki jako formy twórczości literackiej uprawianej przez Jana Kochanowskiego,
– popularyzacja związków wybitnego Poety Renesansu z Ziemią Zwoleńską.

Na konkurs należy przesłać 3 fraszki w 4 egzemplarzach podpisane godłem (jeden autor może przesłać jeden zestaw fraszek pod jednym godłem) w dołączonej, zaklejonej kopercie opatrzonej godłem. W kopercie prosimy o podanie imienia i nazwiska, dokładnego adresu zamieszkania, nr telefonu i e-maila.

Prace należy nadsyłać do 18 czerwca, na adres: Dom Kultury, Aleja Jana Pawła II 6 , 26-700 Zwoleń. Tel: 48 676-27-85, mail: dkzwolen@gmail.com

Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich.

Nie należy przysyłać utworów wcześniej publikowanych i nagradzanych w innych konkursach.

Komentarze